Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві створять експозицію, присвячену полтавським санітарам

У Полтаві створять експозицію, присвячену полтавським санітарам

Доброго дня. Ви нам принесли безцінні артефакти з зони АТО. Я дякую вам за це.

Цю каску, аптечку та бронежилет приніс водій – санітар Ігор Бернацький.«Бронежилет батюшка подарував. «Мастьовий», – розказав Ігор Бернацький.

У серпні 2014-го полтавські санітари виносили поранених з Іловайського котла.«Багато там хлопців полягло. Збирали тільки те, що нам дозволяли збирати. Росіяни нас конвоювали. І збирали там, де вони дозволяли», – розповів старший солдат Ігор Бернацький.

Ця зала в музеї важкої бомбардувальної авіації буде присвячена полтавській санітарній роті.«За мною місце, де буде розташована карта, на якій буде позначений зелений коридор. Крім того, тут будуть речі, які приносять ветерани восьмої роти», – розповів начальник культурно-просвітницького відділу музею важкої бомбардувальної авіації Петро Романюк.

Від ідеї створення військової експозиції до її втілення пройшов майже рік.

«З нами зв’язався директор Київського центрального музею. Його зацікавила роль 8-ї роти в цих подіях. Існував міф, що бійців з Іловайського котла вивозив Червоний хрест. Але це були наші санітари», – розповіла дружина бійця Тетяна Таран.

У музеї – експозиція, присвячена авіаторам, які брали участь в антитерористичній операції. Серед речей пробита каска, пушки та гранатомети. Серед зброї – і гранатомет, який також подарував музею Ігор Бернацький.