Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

15-кілограмове обмундирування 18-го століття презентували у Полтаві

15-кілограмове обмундирування 18-го століття презентували у Полтаві

Манекен шведського воїна вісімнадцятого століття уперше презентували у музеї історії Полтавської битви. Тут провели заходи з нагоди роковин бою. Як виглядає  обмундирування піхотинця

У трикутному капелюсі, каптані та з мушкетом. Це – манекен шведського піхотинця.

«Повністю комплект цього однострою, разом із амуніцією, складає близько 15 кілограмів», – розповідає працівник музею Сергій Макаренк.

Створили – у Швеції, презентували – у Полтаві. Тепер манекен частина експозиції музею.

Шендрик «Він створений шведським військовим товариством. Привезли спеціально для нашого музею у травні. І от його уже виставили», – каже заступниця директора заповідника «Поле полтавської битви» Людмила Шендрик  

А це – відтворення Полтавської битви у кінострічках. За словами Сергія Макаренка, нині не існує повної реконструкції бою.

 «Щоб її зробити історично достовірною, треба кілька десятків тисяч людей, місцевість точно таку. І взагалі ми про Полтавську битву до кінця всього не знаємо», розповідає працівник музею Сергій Макаренко.

На заході – і пісочна анімація, аби зацікавити глядачів.

Щербина «Завдяки пісочній анімації, яка має право існування в музейному середовищі, ми хочемо працювати з інклюзивними відвідувачами, з особами з інвалідністю, можливо, а також із дитячою аудиторією, яка є дуже вибагливою», – розповіла учасниця заходу Євгенія Щербина..

Фонди музею планують розширити , каже пані Людмила: Не представлений мундир українського козака. Козаки брали участь у Полтавській битві безпосередньо.

Нагадаю, цьогоріч – триста десята річниця підписання українсько-шведського політичного союзу.