Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У ставку поблизу села Шмиглі під Полтавою гине риба

У ставку поблизу села Шмиглі під Полтавою гине риба

Сморід та дохлі карасі біля водойми. Ось так виглядає ставок поблизу села Шмиглі під Полтавою. Місцева жителька Діна Нарва бачила, як риба почала спливати. «Там риба вся переверталася догори ногами. Щоб сказати, що там брудна місцевість, цього не можна сказати. А чого вона там начала дохнуть?» - розповіла жителька с. Щербані, Полтавський район Діна Нарва.

Ставок розташований за межами Щербанівської сілької ради, повідомив її голова Ігор Процик. Орендодавець водойми - облдержадміністрація, розповів заступник начальника відділу водних об’єктів Олександр Чмир. «На сьогоднішній день за тими відомостями, що ми здійснюємо моніторинг за сплату орендної плати за користування водними об’єктами, у нас цей ставок не обліковується за яким то орендарем» - говорить заступник начальника обласного управління  водних ресурсів Олександр Чмир.

Площа  цього ставка 0.65 гектара, глибина - 3.5 метра.Олександр Чмир каже: можливо, риба потруїлася. «Щоб риба там загинула від недостачі кисню, цього не може бути. Одне питання, що могло б бути на сьогоднішній день – це пройшли дощі і можливо якийсь змив речовин, які попали у водойму з водозбірної площі» - розповів заступник начальника обласного управління  водних ресурсів Олександр Чмир.

Точний аналіз води у ставку повинні робити спеціалісти обласної державної екологічної інспекції. Ми звернулися туди із письмовою заявою. Нині чекаємо на проведення лабораторного дослідження.