Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

З’явився новий перелік послуг, які сімейні лікарі надаватимуть надаватимуть безкоштовно

З’явився новий перелік послуг, які  сімейні лікарі  надаватимуть надаватимуть безкоштовно

З липня комунальні і приватні медзаклади, що підписали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Ось що думає про зміни сімейний лікар Полтавського центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олена Коновал.

«Кількість пацієнтів, які прийдуть в заклад, і підпишуть декларації, за ними підуть кошти. Ці кошти  - це не тільки зарплата лікарів. Це кошти на комунальні послуги, на оренду, а також на закупівлю медикаментів, невідкладної допомоги, перев’язочних матеріалів. Тобто це якість, яку потім центр зможе надавати населенню» - розповіла заступниця головного лікаря Полтавського центру сімейної медицини №3 Олена Коновал».

У новому  списку послуг, які надаватимуть сімейні лікарі, терапевти та педіатри:  діагностика та лікування, вакцинація, обстеження, аналізи та дослідження. «В цей пакет послуг входе: загальний аналіз крові, аналіз сечі, глюкоза, холестерин, кардіограма без навантаження, аналіз мокротиння та цитотести» - розповіла заступниця головного лікаря Полтавського центру сімейної медицини №3 Олена Коновал».

Надія Патьома уклала договір з сімейним лікарем. « Сподіваємося, що буде краще, а як воно вийде насправді?» - розповіла Надія Патьома, яка уклала договір з сімейним лікарем.

Із цією сімейною лікаркою, крім Надії  Патьоми, підписали декларації близько ста людей. Працювати буде комфортніше, каже лікарка Юлія Красновоцька. «Вони будуть приходити по запису попередньому. Ми будемо фіксувати і знати, коли саме вони прийдуть на прийом і вони не будуть стояти в черзі» - говорить сімейний лікар Юлія Красновоцька.

Нині на Полтавщині уклали договори із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами майже шістсот тисяч людей. Всього в Україні фінансуватимуть за новою моделлю «Гроші ходитимуть за пацієнтом» 149 комунальних і 12 приватних медзакладів.