Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Два тренування на день та 30 кілометрів заїздів: полтавські веслувальники готуються до змагань

Два тренування на день та 30 кілометрів заїздів: полтавські веслувальники готуються до змагань

Крокодил новоспеченого чемпіона Європи Олега Кухарика виходить на воду о 9-30 ранку. Хлопець після змагань не відпочивав. «Ось наче і виграв, але розумію, що це не все, що міг продемонструвати», - поділився байдарочник Олег Кухарик.

На чемпіонаті змагалася молодь Європи у гірській місцевості Італії ‑ 1200 метрів над рівнем моря. «Красива природа, красива вода, достойні суперники. Дуже незвично було ганятися в середньогір'ї. Тому трохи було закислення м'язів, трохи інакше там дихається. Вода була льодяна. Тобто особливих результатів там не показати», - прокоментував Олег Кухарик.

Щоби покращувати свої результати, Олег разом з тренером на Ворсклі працюють над витривалістю ‑ заїзд триває 15 хвилин. Пару вихідних має Людмила Лузан. Її у команді називають "Золотою рибкою". Має відповідні сережки-талісман. У них виступала і на чемпіонаті. «Найкращі враження, я надіялася, чекала цього, вірила, тренувалася і коли це справдилося, я дуже задоволена», - поділилася враженнями Людмила Лузан.

Як Олег, так і Людмила, здобули по "золоту" і "бронзі" континентальної першості. "Звичайно, зморююся. Але мені це подобається, я цим живу ‑ змагання, роз'їзди, збори. Не знаю, як би тяжко не було ‑ це моє", - прокоментувала Людмила Лузан.

Наставник чемпіонів результатами, говорить, задоволений. Своїх підопічних називає свідомими чемпіонами. «Який би не був від природи талановитий спортсмен, але якщо не проводить по 3-4 години на воді і не займається фізпідготовкою, логічно, що таланту тут не буде. У цих двох величезна працездатність. І абсолютна відповідальність перед собою і своїм видом спорту», - вважає тренер Микола Мацапура.

Разом Олег Кухарик та Людмила Лузан здобули майже половину медалей збірної України ‑ 4 з 9.Професійні веслувальники, коли готуються до змагань, мають 2 тренування на день і проходять близько 28 кілометрів.