Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Кримінальна справа «Газетного ряду»: продовжили домашній арешт та призначили експертизу

Кримінальна справа «Газетного ряду»: продовжили домашній арешт та призначили експертизу

В Октябрському райсуді Полтави на засіданні усі потерпілі та обвинувачені. Прокурор Руслан Пічугін зачитує клопотання про продовження домашнього арешту Євгенію Усенку та Анатолію Прядку на 2 місяці. Сторона захисту вважає його необґрунтованим.

«Інший ризик, у якому посилається прокурор у своєму клопотанні – це незаконний вплив на потерпілих  у даному кримінальному провадженні, з метою зміни їх своїх показів. Наскільки я розумію на даний час ані у прокурора, ані у сторони потерпілих немає доказів про те, що обвинувачені тиснули на них для зміні своїх показів», - говорить адвокат обвинувачених Максим Дашко.

Суддя Анатолій Савченко задовольнив заяву прокурора.

«Продовжити щодо кожного із обвинувачених Прядка Анатолія Івановича та Усенка Євгенія Володимировича запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 2 місяці, тобто до 18 вересня 2018 року», - каже суддя Анатолій Савченко.

На засіданні суд призначив психологічну експертизу обом потерпілим. Провести її під час досудового розслідування не змогли, пояснює Дмитро Юденко.

«Причиною стало поранення, по-перше. Вони були тяжкими. І навіть після лікарні, навіть у період відновлення, коли я працювати не міг», - коментує Дмитро Юденко.

Адвокати обвинувачених просять внести уточнення до клопотання:

Михайло Самойленко, адвокат обвинувачених.

«Питання звучить так: чи спричинені мені суттєві моральні страждання за умов ситуації нанесення тяжких тілесних ушкоджень Ми просили тут поставити кому, з урахуванням поведінки самих потерпілих та обвинувачених, щоб було розглянуто все в комплексі», - уточнює адвокат обвинувачених Михайло Самойленко.

Суддя це враховує.

Анатолій Савченко, суддя:  Якщо потерпілим спричинені моральні страждання, чи є вони психологічною підставою для правового вирішення питання про відшкодування шкоди. Який розмір становить грошова компенсація, спричинена кожному з потерпілих.

 «На сьогоднішній день заявлено потерпілим Юденком розмір відшкодування моральної шкоди у розмірі 250 тисяч. Потерпілим Кобою заявлено мільйон гривень», - каже Аліна Самарець адвокат потерпілого Олександра Коби.

Наступне судове засідання відбудеться, коли стануть відому результати експертизи. Клопотання щодо проведення судово-психологічної  експертизи суд мав розглянути 23 травня. Та його перенесли через відсутність на ньому адвоката потерпілого Коби Аліни Самарець. Нагадаю, судять колишніх охоронців приватної фірми. Їх звинувачують у нападі на учасників мирної акції протесту проти забудови арки «Газетного ряду».