Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На кишкову інфекцію можуть захворіти відпочивальники полтавських пляжів

На кишкову інфекцію можуть захворіти відпочивальники полтавських пляжів

Опівдні у будень на полтавському пляжі близько двох десятків відпочивальників. «Ми відпочиваємо тільки на цьому пляжі. Вода тут дуже подобається, чиста, не цвіте», – розповідає відпочивальниця Юлія Виноградова. Це пляж у Шевченківському районі Полтави. Вміст лактозопозитивної палички у воді тут у чотири рази перевищує норму 

Норма вмісту бактерії – п’ять тисяч на кубічний дециметр води. Окрім цього пляжу у Полтаві, норма перевищена ще на трьох. «Плесо» – 16 тисяч, практично чиста вода була. А от Київський район і Подільський пляжі – тут по сто десять тисяч», – каже завідувач відділення підрозділу лабораторного центру Володимир Литовко.

Ось тут, у підрозділі лабораторного центру мікробіологічне дослідження води із пляжів проводять щотижня. Спочатку – роблять посів патогенних бактерій. А потім – досліджують їх під мікроскопом. Виявлена лактозопозитивна паличка належить до групи кишкових бактерій. «При заковтуванні води вона сильно вражає мікрофлору кишечника, розвивається діарея, гастроентерити, кишково-шлункові розлади. Можливе виникнення запалення сечівника», – пояснюєепідеміолог Марина Тихоліз.

«Усе це умовно патогенна кишкова паличка і це не значить, що вона викличе обов’язково якесь захворювання. Але це сигнал, тому що попереджує населення, що ви якоюсь мірою ризикуєте», – додає завідувач відділення підрозділу лабораторного центру Володимир Литовко.

За словами Володимира Литовка, нині вміст лактозопозитивної палички у воді на пляжах міста приблизно такий же, як торік.