Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Підвал в одному з полтавських будинків підтоплює понад 10 років

Підвал в одному з полтавських будинків підтоплює понад 10 років

Пенсіонерка Антоніна Андріївна мешкає на першому поверсі цієї багатоповерхівки.  Сморід із підвалу свого будинку жінка чує щодня. «На кухні зачинене вікно. Бо тут такий запах, що як у хаті чути, так задихнутися можна. Це ж вуглекислота, яка шкідлива для людини», - розповідає мешканка будинку Антоніна Шуть.

Каналізаційні стоки з усього будинку, за словами пенсіонерки, скупчуються в колодязі біля її під’їзду. «По колектору, по двору три будинки в одну трубу. Тут найбільш затримується»,-  каже  мешканка будинку Антоніна Шуть.

Аби вирішити проблему, мешканці багатоповерхівки самотужки міняли відвідну трубу, розповідає Дарина. «Робили, труби міняли, але воно все рівно прориває. Він йде в квартири цей запах. Особливо літом тут дихати нічим», - говорить  мешканка будинку Дарина Прилепіна.

У будинку зношені колектори. Капітального ремонту потребує вся водовідвідна система. Про це телефоном розповів заступник начальника житлово-експлуатаційної організації  Михайло Лукін«Стічні води потрапляють через землю в підвал. Ми перевірили, що жодна з комунікацій у підвалі не протікає, тому що там все замінили на пластик», - каже  заступник начальника «ЖЕО-2» Михайло Лукін.

Причина підтопленого підвалу – забита вулична каналізація. Повідомила прес-секретар «Полтававодоканалу» Ліана Козмійчук.

ЦИТАТА Залишки овочів, фруктів, ганчір’я та поліетиленові пакети – все це кидають у систему водовідведення деякі полтавці. Як наслідок – забита каналізація, незадоволення тих же мешканців та виїзд аварійно-відновлювальної бригади водоканалу. Не потрібно кидати в каналізацію побутове сміття, система водовідведення  пристосована для стоків, говорить прес-секретар «Полтававодоканалу» Ліана Козмійчук.

Після звернень мешканців працівники ЖЕО і Водоканалу виїхали на виклик. Каналізацію почистили, воду з підвалів відкачують.