Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Сотні працівників "Гадячсиру" вийшли на мітинг

Сотні працівників "Гадячсиру" вийшли на мітинг

Близької десятої ранку перед будівлею «Гадячсиру» збираються працівники підприємств, що постачають молоко. Із таким плакатом приїхала на мирну акцію протестуЛюдмила В’юн.

Говорять, що ми не одержимо вже заробітну плату, бо немає чим нам платить. Ми рано вранці встаємо, ідемо на роботу, надіємося, що ми заробимо гроші, у нас діти учаться, каже Людмила В’юн, працює на ТОВ «Шишацьке».

Майже 50 мільйонів «Гадячсир» заборгував чотирьом підприємствам-постачальникам молока. Проблеми із оплатою розпочалися торік, пояснює Юрій Щербак.

Відповідно, не можемо сплати заробітну плату. Зараз ми приступили до заготівлі кормів. Для цього треба певні ТМС (паливо, консерванти, плівка).  З урахуванням таких боргів треба буде закривати ферми. Ми зараз постачаємо молоко в інші області. І нам платять, розповідає Юрій Щербак, директор Східного кластеру «Укрлендфармінг».

Приїхали на мирну акцію протесту і працівники товариства «Веприк Плюс». Його директор Ігор Черних говорить: цього тижня перестали постачати молоко до «Гадячсиру».

Знайшли нових контрагентів, куди ми здаємо дану сировину. Але ці контрагенти залучені і з інших областей. Хотілося б власного виробника на місці, співпрацюють тут, бо молоко, це сировина, яка швидко псується. І реагувати потрібно оперативно., говорить Ігор Черних, директор ТОВ «Веприк Плюс».

Мирну акцію протесту працівники агропідприємств розпочинають так:

«Гадячсир» віддай борги! «Гадячсир» віддай борги!

До них представники «Гадячсиру» не виходять. Керівники підприємств заходять до фірми. Згодом до постачальників підійшов заступник директора товариства Павло Дяченко. Вийти до селян відмовляється.

 – Ви відмовляєтеся вийти? – 

Я прийму ваші вимоги. А виходить не буду.

Йому директори передали письмову вимогу – за 15 діб погасити заборгованість.

-У які терміни чекати відповіді? – Начальник юрвідділу скаже. Не пам’ятаю, чи 10 днів, чи…

Причину несплати коштів за продукцію представник «Гадячсиру» не називає. Протягом двох-трьох місяців прийматиметься рішення про скорочення галузі тваринництва в цілому. Виробляємо найбільше молока в даному регіоні. 80 % поголів’я в Гадяцькому регіоні – це поголів’я наших підприємств. Автоматично все поголів’я буде змушені віддати на м'ясо комбінати, говорить Володимир Педан, директор Департаменту тваринництва «Укрлендфармінг».

Якщо заборгованість не сплатять, директори підприємств кажуть: влаштують масштабнішу акцію протесту. Нагадаємо, «Гадячсир» займається переробленням молока та виробництвам масла і сиру.