Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві митці відтворили малюнки арки "Газетного ряду"

У Полтаві митці відтворили малюнки арки "Газетного ряду"

Це арка так званого «Газетного ряду». Такий вигляд вона має зараз. А ось такою вона була у жовтні 2017-го. Тоді невідомі спаплюжили малюнки, які  намалювали представники мистецької організації. Більше ніж через півроку митці вирішили відновити малюнки.

Ця стіна збереглася. Вандали її не пошкодили. Перше, що ми вирішили зробити – це за гроші, які нам скинули, ми купили антивандальний лак і нанесли його, щоб її не зіпсував ніхто. І коли ми прийшли вже лакувати готову роботу, яку створили недавно, ми помітили, що тут хтось намагався стерти цей лак.

Небайдужі полтавці відновили всі малюнки. На одному боці змінили кольорову гаму. Після того, як почали малювати, ми вирішили, що відновимо цю сторону. Але та сторона, яка була ліва зі Скрябіним, вона вже не синього кольору і без метеликів. Бо так виглядає більш гарно. Ми тепер це помітили, говорить Андрій Волошин, представник мистецької організації «PoltavaPoem»

Розмальовували арку водоемульсійною фарбою. Нас всього малювало три або чотири людини. Ми малювали 2 дні. Полтава – це місто, яке повинно розвиватися. І за допомогою таких нетипових квіток ми це показали, каже Валерія Міщенко, представниця мистецької організації «PoltavaPoem»

Що зображати на стінах арки, вирішували жителі будинку. Уривок з «Каменярів» Івана Франка – це перший текст. Він був запропонований активістами.  А потім поспілкувавшись із мешканцями, ми ще захотіли додати слова Кузьми Скрябіна. Чому? Тому що це позитивна людина і те, що написано на стіні, закликає робити добро, говорить Андрій Дємідов, голова ОСББ «Соборності, 27»

Матеріали для створення графіті митці купували за гроші, які прислали небайдужі полтавці. Це обійшлося у майже три тисячі гривень.