Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Батьки та учні 6 класів Гадяцької спеціалізованої школи № 2 проти об’єднання класів

Батьки та учні 6 класів Гадяцької спеціалізованої школи № 2 проти об’єднання класів

Вікна нашого 5-А класу знаходяться на другому поверсі. Із жалюзями і інше.

На подвір’ї Гадяцької спеціалізованої школи № 2 зібралися батьки та учні майбутнього шостого класу. Ці два класи планують об’єднати з першого вересня. Проти цього – Микола Буряк. У цьому закладі у нього навчається донька Анна. «Ми, батьки, стурбовані цією справою. Через те, що якість знань погіршується і згуртованість класу буде не та, що потрібна. Але вирішення питання немає», – говорить батько учениці 6-го класу Микола Буряк. Навчатися разом зі своїм класом хочуть Дмитро та Ілля. Нині шестикласники займаються на спортивному майданчику.

Улітку приходжу сюди часто, щоб позайматися тут спортом і на тренажерах. «Краще б залишилися тим колективом, який є. Ми беремо участь в різних конкурсах, в олімпіадах», – зазначає учень школи Ілля Кутімов.

У руках Наталії Мироненко відповіді на звернення батьків до міського відділу освіти. Тут об’єднання пояснюють тим, що учнів у класах шкіл міст обласного значення, має бути не менше 25. Наталія Мироненко, мати учня 6-го класу. Зачитує з листа «Станом на 17-18 навчальний рік, середня наповнюваність – 22,8, що не відповідає нормативно-правовій базі Україні. При незмінній мережі на 18-19 навчальний рік не вистачить коштів із суми державної субвенції на оплату праці з нарахуванням у розмірі 1 мільйон 731тисяча гривень».

Клас, який би вмістив 34 учня і відповідав санітарним вимогам, у закладі немає, каже Наталія Мироненко. Це підтвердила у телефонній розмові і директор школи Наталія Оніщенко.

«Коли було засідання комісії, вона ходила і дивилася класи. Вони знайшли більший клас. Коли вони зайшли і почали міряти, скільки парт сюди стане, то виявилося, що парти сюди не поміщаються», – говорить Наталія Мироненко.

Згідно із Законом України «Про загальну середню освіту»  наповнюваність класів не може перевищувати 30 учнів. Коментувати ситуацію щодо Гадяцької школи виконуючий обов’язки начальника міського відділу освіти Руслан Кузьменко відмовився. Руслан Кузьменко, в.о. начальника відділу освіти Гадяцької міської ради Це моє право. Я  не хочу коментувати, щоб мене знімали і по телебаченню показували.

Для з’ясування  інформації, ми написали інформаційний запит до міського управління освіти. Загалом у Гадяцькі спеціалізованій школі навчається близько 400 учнів.