Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві не перевозять осіб з порушенням зору

У Полтаві не перевозять осіб з порушенням зору

Це полтавці Наталія Темник та Станіслав Бистрицький. Обоє мають порушення зору. П’ятого липня водій 33-го маршруту «Розсошенці – Дендропарк» відмовив їм у проїзді.

«Водій маршрутки почав кричати, щоб ми вийшли. Він говорив, що таких як ми більше ніхто не возитиме» розповідає Наталія Темник. Нібито прийнято рішення міської ради, але монетизації ніхто не проводив. А поголос пустили такий, що вже все - не треба людей з інвалідністю перевозити…» – каже Станіслав Бистрицький.

Марина Бабець має порушення зору. Жінка каже: їй неодноразово відмовляли у безоплатному проїзді. «В Законі України «Про соціальний захист осіб з інвалідністю» чітко написано: люди з інвалідністю першої та другої групи можуть безкоштовно їздити у громадському транспорті. Будь-який перевізник має знати це правило»  – говорить Марина Бабець.

Начальник управляння транспортних перевезень міськвиконкому каже: перевізники відмовляють пільговикам в безоплатному проїзді через відсутність фінансування. «З кінця 2015-го року… Весь 2016-й, 2017-й та цей рік в державному бюджеті не передбачено коштів на компенсацію перевізникам виникла така ситуація, що перевізники певну кількість перевозили безкоштовно, а компенсацію не отримали. Й тепер виникла така проблема», розповів начальник управління транспортних перевезень та зв’язку міськвиконкому Юрій Сябро.

Юрій Сябро каже: у Полтаві близько 90 тисяч пільговиків. На наступній сесії міськради депутати мають розглянути питання виділення коштів на компенсацію пільгових перевезень.