Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сміттєві острівці плавають біля першого міського пляжу

Сміттєві острівці плавають біля першого міського пляжу

10-те липня, 10-та ранку. На першому міському пляжі відпочивають люди. Поруч, під мостом – острівці зі сміття. Пенсіонерка Валентина Михайлова каже: така Ворскла вже рік. «Просто недбальство. Не бережемо свою природу. А яка тут краса, гляньте… Треба привести в порядок річку, почистити, якщо можна», – говорить відпочивальниця Валентина Михайлова

Двічі на тиждень приходить на річку Валентина Сухно. «Це неподобство. Його треба прибрати, ліквідувати», – підтримує пані Валентину жінка.

Це сміття небезпечне для здоров’я людей, говорить еколог Юлія Мельник. «Пластик просто розкладається у воді і він не випаровується. Дрібні частки залишаються і їх може їсти, наприклад, риба, а потім рибалки їдять цю рибу. Також і люди, які плавають неподалік, можуть випадково ковтати воду з  цим дрібним пластиком», – розповіла керівниця природоохоронної організації Юлія Мельник.

Щороку перед початком купального сезону рятувально-водолазна служба прибирає сміття на Ворсклі. Начальник установи Євген Савчук повідомив: під мостом на першому міському пляжі воду не очистили через перевантаженість водолазів. «Будемо витягувати сміття, але на даний момент у мене всі люди задіяні, щоб рятувати людей. В даний момент на сміття немає часу», – розповів начальник рятувально-водолазної служби Євген Савчук.

Євген Савчук говорить, сміття на першому міському пляжі водолази приберуть до кінця літа.

«Очищення берегів річки Ворскла  будемо проводити у вільний від чергування час», – сказав Євген Савчук.