Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Єдиний вступний іспит на магістратуру склали понад 900 людей

Єдиний вступний іспит на магістратуру склали понад 900 людей

 Найкращі побажання усім учасникам іспиту англійською висловила Анна. Вона прийшла на тестування саме з цієї мови. «Я вчила англійську і на курсах, і в школі, і в університеті. Вільно володію мовою. Використовую її в роботі і, думаю, ЗНО для мене буде нескладним.  Це простіше, аніж складати усно предмети зі спеціальності», - говорить учасниця іспиту Анна Крутикова.

У Полтаві було чотири пункти тестування. Цей облаштували у корпусі національного технічного університету. Тут іспит складали двісті двадцять п’ять учасників. На вході у них перевіряють документи.«Мати необхідно при собі екзаменаційний лист, як аналог сертифікату на ЗНО, запрошення-перепустку і, звичайно, паспорт. Пропуск на пункт тестування до 9:50. Сам іспит триватиме 60 хвилин, тобто виконання завдань», - каже відповідальна за проведення ЗНО у Полтавській області Наталія Барболіна.

Прийшла на іспит Юлія. Хоче здобути третю вищу освіту. «Навчалася тринадцять років тому. Трішки тривожно і взагалі трохи здивована і розчарована цим нововведенням», - розповідає учасниця іспиту Юлія Реутенко.

Складали іспит ті, хто навчатиметься на магістратурі за спеціальностями «Право», «Міжнародне право», «Гуманітарні науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Соціальні та поведінкові науки», а також «Міжнародні відносини». За словами Наталії Барболіної, процедура тестування - легша, аніж була для випускників шкіл: «Вона передбачає тільки два варіанти завдань, варіанти виконання завдань. Тобто немає аудіювання. 22 завдання, які передбачають перевірку навичок читання. А також 20 завдань, з допомогою яких перевіряють використання мови».

Виконавши завдання, учасники єдиного вступного іспиту виходять із пункту тестування.

Я вивчала німецьку мову. У цьому році додатково займалася, вирішила спробувати англійську. Подивимося по результатах. Завдання були важкуваті, якщо чесно.

Я постійно користуюся англійською мовою, намагаюся розвиватися. Вчити додатково. Якщо по тестах, то дещо було зрозуміло. Деякі питання були важкуваті. Особливо з граматики.

Результати тестування у кабінетах учасників опублікують не пізніше, ніж за чотирнадцять днів. Тринадцятого липня фахове випробування за технологією ЗНО складатимуть ті, хто хоче навчатися за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право».