Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві продовжують будівництво кіоску на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні

У Полтаві продовжують будівництво кіоску на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні

Цей кіоск спорудили на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні. Всередині – робочий інвентар. Тут облаштовують приміщення.

Не треба нам телебачення.

– Покажіть дозвільні документи на будівництво.

– Це до хазяїна. Його немає.

Пенсіонерка Тамара Столярова живе у будинку неподалік зведеного кіоску. Каже: будівництво споруди триває понад півроку.

 Воно там не потрібне. Я тут живу все своє життя. Мені 76 років. Виходжу і тут перед тобою така картина здорова. Ну навіщо? Зимою, коли там замерзне все, куча снігу, то спробуй там пролізти, розповідає мешканка прилеглого до кіоску будинку Тамара Столярова.

Ще один мешканець цього будинку Максим Закладний говорить: зведений кіоск йому заважає.  Цей МАФ мені, як автомобілісту заважає виїжджати з провулку. Взимку на цьому проїзді мій батько падав на кризі. Зараз, думаю, буде ще гірше. Вони не радилися ні з ким, нікого не питали, чи споруджувати цей кіоск, каже Максим Закладний, мешканець прилеглого до кіоску будинку

Коментувати на камеру ситуацію власниця кіоску Олена Дрозд відмовилася.   Договір з Полтавською міською радою на встановлення торговельного кіоску  показала журналістам. 16 червня 2017 року відповідним рішенням міськрада дозволила  підприємцям розміщувати тимчасові споруди на території Полтави. Це рішення підтримали 27 депутатів.

Цей дозвіл виданий незаконно. Проголосували незаконно. Згідно з прийнятою міськрадою комплексною схемою розміщення тимчасових споруд для продовження підприємницької діяльності на території Полтави 04:16 -04:31 з 2013 року встановлення нових споруд в історичному центрі  заборонено. Це перше порушення, яке мали б враховувати Управління з питань містобудування та архітектури, депутати міськради при наданні дозволу на встановлення тимчасових споруд, розповідає  депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Зведення кіоску не узгоджували з Нацполіцією, розповідає інспектор відділу безпеки дорожнього руху Іван Лаврусенко. Цей МАФ розміщений поряд біля пішохідного переходу. Немає 20 метрів до перехрестя. Також є виїзд з прилеглої території. Ця конструкція повністю перекриває видимість з лівої сторони. розміщення кіоску впритул до проїжджої частини, де має бути мінімум 5 метрів відповідно до норм і стандартів, говорить інспектор відділу безпеки дорожнього руху Іван Лаврусенко.

На думку кандидатки архітектури Оксани Бєлявської, спорудження торговельного кіоску – незаконне. Полтава є історичним центром, визнаним на рівні держави. Також існує мораторій на забудову малими архітектурними формами в історичній частині. Для цього були у свій час розроблені відповідні схеми затверджені міською радою. Бачимо, що цей мораторій ігнорують, каже кандидат архітектури,член ГО «Збережемо Полтаву» Оксана Бєлявська

Договір на розміщення торговельного кіоску на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні укладений до кінця цього року.