Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавський різьбяр виготовляє дерев’яні вироби у майстерні, яку побудував власноруч

Полтавський різьбяр виготовляє дерев’яні вироби у майстерні, яку побудував власноруч

Цього чоловіка звати В’ячеслав. У минулому він працював ландшафтним дизайнером. Останні 10 років він – різьбяр. 

«Я потрапив у реанімацію. Вже там мені наснилося, чим я маю займатися», розповідає різьбяр В’ячеслав Дерябін. Більше десяти годин на день чоловік проводить у майстерні, яку збудував на місці колишнього сараю. Тут у нього інструменти для роботи, верстати і готові вироби. 

Різьбяр каже:у роботах використовує фактурні елементи. «Те, що виступає і впадає на виробі, називається фактура. І коли ти дивишся на це, воно виглядає інакше. Воно обдумане, багате. Матеріал починає працювати, починає говорити: я дерево. Тоді твій погляд затримується», – говорить  чоловік.

А ось так відбувається процес створення нового виробу.  «Ось дві дошки. Ти вже звик міркувати: що з них можна зробити, на що вони схожі, якщо покласти ось так, або так, чи так? Після того, як зрозумів, ти починаєш створювати виріб», каже майстер.

Перші роботи з дерева – два підвісні ліхтарі. Один він подарував, інший – залишив собі. Захоплення В’ячеслава перейняв його син. Майстер виготовляє вироби для себе та на замовлення. Каже: найбільше любить працювати із сосною. 

Різьбяра знають у Петербурзі та Мексиці. В Україні свої роботи майже не експонує. Земляки дізналися про нього два роки тому. Тоді чоловік представив свої вироби в музеї Полтавської битви.