Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Полтавщина жителі с. Гора споживають неякісну воду

На Полтавщина жителі с. Гора споживають неякісну воду

У селі Гора ці мешканці користуються неякісною питною водою. Окрім житлових будинків, вона надходить і до місцевої школи. Відповідні висновки комісії про стан води тримає у руках Михайло Рибка. У листопаді минулого року тут перевірили водонапірну вежу та 2 свердловини.

«Проба води за вмістом сірководню та фтору не відповідає вимогам санітарним норм та правилам гігієнічної вимоги до води питної.  перевищення у воді фтору (норма не більше 1,5), дослідження показали: одне дослідження 2, 79. А тут 2,67», - говорить місцевий житель Михайло Рибка.

Перевірку ініціювали місцеві жителі.  «У нас з крану почала текти жовта вода. Сказали, що справа у свердловині. Робили вони цю свердловину. У результаті – вода не змінилася. Потім переключили на іншу свердловину. Вода пішла світла. На даний час періодами – то світла, то жовта», - розповідає місцевий житель Ігор Ісаєв.

Родина Ісаєвих для споживання та приготування купують воду. Цих баклажок родині вистачає на тиждень. «По вартості один бутиль такий обміняти, виходе 40 гривень. А ці ми набираємо з-під крану у знайомих у місті», - роз’яснила місцева Олена Ісаєва.

Місцева жителька Світлана Полєва п’є куповану воду. Ту, що тече з-під крану, використовує для миття посуду. «Два дні постоїть вода, навіть півдня, у банці чи у баклажці, то залишається жовтий осад», - скаржиться на неякісну воду Світлана Полєва..

Через неякісну воду місцеві помічають зміни в організмі.

Покажи зуби…он жовтіють. У моє доньки, їй 27 років, два роки як пожовтіли зуби.

Це – відповідь голови Щербанівської сільради Ігора Процика на звернення жителів Гори. Люди отримали документ наприкінці листопаду минулого року. Тоді Процик рекомендував звернутися до ОСББ «Джерело», яке обслуговує мережу водопостачання. «За якість води я не відповідаю. (00.20-00.35 ) ОСББ – воно обслуговує свердловину. Це входе у наші обов’язки. Це насос, електрика, прийом від населення грошей і платимо за електроенергію», -говорить голова ОСББ «Джерело» Сергій Коваль.

Теперголова Щербанівської громади говорить: воду із Щербанів постачатиму у село Гора. Ось робочий проект будівництва зовнішньої мережі водопостачання.  «Для цього і в Щербанях, і в інших населених пунктах Шмиглі, Гора, додатково побудована підкачувальна насосна станція. Будівництво водогону на село гора. Це довжина 3800 метрів. Кошторисна вартість 1,5 мільйона. На 7 число експертиза видала позитивний висновок щодо облаштування, будівництва», - пояснює голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Роботи у селі не розпочали.

«Частина водогону пройде через пайові землі, де на даний час і соя, і пшениця. Ми очікуємо збору урожаю», - розповів Ігор Процик.

Нагадаємо, у селі Гора проживає більше 700 жителів.