Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Шашки і волейбол ці види спорту вдало поєднує полтавка Дарина Мосієнко

Шашки і волейбол ці види спорту вдало поєднує полтавка Дарина Мосієнко

Тактики і прийоми гри в шашкидівчинказнає з 5-ти років. Нині на її рахунку близько двох десятків медалей. Наразі вона п’ятиразова чемпіонка України і призерка юнацького чемпіонату Європи.

- «Це класична позиція, цю комбінацію я провела майстру спорту. Завдяки ній я виграла в нього і на той час це була найбільша моя перемога», - розповідає Дарина. 13-річна Дарина має найвищий рейтинг серед дівчат. Грає в 100-клітинкові шашки. Серед дорослих на Кубку країни фінішувала третьою. Зараз її суперник - тато Сергій.

- Років до 10 я з нею на рівних грав, а тепер програю щоразу.

 Юна полтавка робить успіхи відразу у двох видах спорту: із медалями долає шашкові турніри і займає призові місця у волейболі.  - «Буває, приходе після тренування, подушку побачила і на ходу заснула. Тобто вільного часу в неї не так багато, а це вже добре. Постійно залучена кудись, якісь думки, підготовка повільно переходить з волейболу у шашки. Цікаве життя, побачила чимало нового. За рік відвідала 4 нові країни», - каже тато Дарини Сергій Мосієнко.

За кілька днів Дарина їде на змагання з шашок. А її команда з волейболу ‑ на збори.

- «Веселить завжди. Всіх! Ми її блазнем називаємо, або тамадою. Вона старається, в неї добре виходить. Усім теж так хочеться, але не заздрять, більше рівняються», - розповідає подруга Дарини Таня Марченко. Дівчинка говорить: не знає, який вид спорту любить більше. Інтелектуальна гра напряму пов'язана з командною.

- «Я розклад шашками переводжу на волейбольний майданчик. Треба думати, куди дати передачу, кому скинути. Там, де немає нікого, пусте місце у суперника. Куди подачу подати», - коментує Дарина.

 - "Перерва буває, місяці 3 немає змагань, то якась ломка навіть виходить. Куди-небудь її відвезти, її враження після того почути. От саме цікаво жити саме так!" - говорить Сергій Мосієнко.

Ким буде, Дарина Мосієнко точно вирішила. "Хочу бачити себе чемпіоном світу і хотілось би бути журналістом", - говорить Дарина.