Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Акцію #SaveOlegSentsov провели у Полтаві

Акцію #SaveOlegSentsov провели у Полтаві

У Полтаві перед пам’ятником Марусі Чурай полтавці тримають у руках плакати на підтримку українських політв’язнів. З таким малюнком прийшов переселенець з Криму Олександр Андрусенко.

Треба хлопців підтримати хоч якось. Щоб вони знали, що про них пам’ятають. Я думаю, їм це потрібно. Задача – щоб їх тут не забували, що йде війна, що є політв’язні, говорить Олександр Андрусенко, учасник акції.

Акцію 16 липня провели невипадково, каже її співорганізаторка Альона Гончаренко.  Сьогодні зустрічаються у Гельсінкі президент РФ Володимир Путін та Президент США Дональд Трамп. Вони проводять глобальні зустрічі. І ми приурочили як кінець глобальної акції світової. Підняти ще раз на порядок денний питання звільнення українських полонених та Олега Сенцова, говорить Альона Гончаренко, співорганізаторка акції.

На захід прийшли близько 20 полтавців. Активність не зростає. Приходять ті самі люди, які приходили на попередні акції. хто може, той приходить, каже Альона Гончаренко, співорганізаторка акції. 

Під час акції звернулися до урядів інших країн. Ми закликаємо уряд в особі світової спільноти пані Меркель, Дональда Трампа та Макрона допомогти нам у звільненні українських політичних політв’язнів.

Учасники заходу ставили підписи під петицією до уряду України. Їх вимоги: вплинути на звільнення українських політв’язнів та військовополонених. Зробила це і полтавка Олеся Журавель. Сподіваюся. Як можна не почути. Я підписала тридцята. Де люди? Відпустки зараз. Де люди?!, говорить Олеся Журавель, учасниця акції.

Співорганізаторка акції Наталя Баранник створює вітальну листівку до дня народження Олега Сенцова, яке він відзначав 13 липня. Зробити гарне фото, потім виставити його у соцмережі.  І він побачить завдяки його сестрі, вона передасть йому., каже Наталя Баранник, співорганізаторка акції.

Написала побажання полтавка Лідія Черпакова. Тепла, добра, любові до життя в усіх його проявах. Я написала: «Найкраще побажання в День народження на многії літа», каже Лідія Черпакова, учасниця акції.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов  розпочав безстрокове голодування 14 травня.