Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавці виграли суд у справі магазину EconomСlass

Полтавці виграли суд у справі магазину EconomСlass

Ось це магазин «EconomСlass» на вулиці Європейській, 106. Мешканка Віра Павелко, яка проживає в цьому будинку, задоволена тим, що його закрили. Говорить, що неприємний запах від магазину потрапляв до квартири, а тому вікна на балкон були завжди відкриті. «Запах такий, як у магазині,  і у нас точно такий же.  В усіх однакові симптоми: очі сверблять, ноги сверблять»,–- розповідає мешканка будинку на вул. Європейській, 106  Віра Павелко.

У квартирі Ірини Бурчак та сусідів фахівці лабораторного центру виміряли рівень формальдегіду в повітрі. «Цей формальдегід – це газ, він розповсюджувався по всьому будинку і до п’ятого поверху. За 2017 рік було три заміри повітря»,–- розповідає мешканка будинку на вул. Європейській, 106  Ірина Бурчак.

Висновок лабораторного центру такий. «Знайшли перевищення в квартирах у декілька разів і в магазині секонд-хенд від 1 до 4 разів перевищення було, йшло забруднення формальдегідом», – каже лікар-епідеміолог Валентин Шаповал.

На початку цього року юристи Держпродспоживслужби області подали заяву до суду з вимогою закрити магазин секонд-хенду на першому поверсі. «У квітні-місяці суд прийняв рішення задовольнити наш позов. Суб’єкт господарювання подав на рішення суду апеляційну скаргу і Харківський суд уже 9 липня дійшов висновку щодо правомірності і обгрунотованості вимог головного управління», – розповідає начальник Держпродспоживслужби області Геннадій Пікуль.

Нині магазин не працює. Його закрили  наступного дня після рішення суду.