Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Інформаційні таблички на історичних пам’ятках хочуть установити у Полтаві

Інформаційні таблички на історичних пам’ятках хочуть установити у Полтаві

На 22 пам’ятках культури Полтави з’являться ось такі інформаційні таблички. На них можна буде прочитати коротку історію про об’єкт. Таблички розмістять на Краєзнавчому музеї, Білій альтанці, будинку Бахмутського та інших. Їх встановлять як для туристів, так і місцевих жителів, каже Вадим Ямщиков.

«Для того, щоб місцеві жителі більше дізнавалися. Тому що ми бачимо в нашому місті серію пожеж і руйнувань історичних будівель. Мало людей виходять захищати ці будівлі: або незнання, наскільки важливо зберегти цю будівлю, або не цікавляться цією історією», каже Вадим Ямщиков, ініціатор проекту «Історія полтавських вулиць»

Підтримує цю ініціативу полтавка Віра Чазова. «Для Полтави це дуже важливо. Саме для нашого міста, бо воно дуже багате своєю історією, тут можна розповідати про кожну вулицю, кожен будиночок», каже полтавка Віра Чазова

Текст на табличках написаний англійською та українською. Інформацію збирали із різних джерел, розповіла Оксана Бєлявська. «Зверталися до науковців, до краєзнавців, уточнювали дати, події. Зверталися до філологів, щоб правильно побудувати речення. Зробили висновок, що ця таблиця має читатися миттєво. Людина іде  вулицею і повинна зачепитися оком за цю таблицю. І навіть не зупиняючись, встигнути вихопити ключові моменти», говорить Оксана Бєлявська, кандидатка архітектури, створювала текстове наповнення табличок

Таблички встановлять і на місцях, де колись були історичні будівлі. Наприклад, одна з таких з’явиться на фасаді обласного апеляційного суду. Раніше тут була Стрітенська церква. «Отут буде встановлена табличка, приблизно такого варіанту, де буде написано: «на цьому місці знаходилася церква», фотографія, який вигляд мала», – розповідає Вадим Ямщиков.

Ці таблички будуть із антивандального пластика. Фон підбирали довго, розповідає Вадим Ямщиков.  «Хотіли вибрати з такою матовою  прозорою основою. Але тут знаходиться плівка, яка невічна. Вибрали таке нанесення. Буде на білому фоні, отакий варіант», – показує Вадим Ямщиков.

Вартість проекту – понад 40 тисяч гривень. Таблички створюють за спонсорські кошти.За словами Вадима Ямщикова, дошки презентують наприкінці липня.