Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

У Полтаві розпочався півфінал чемпіонату України зі стоклітинкових шашок

У Полтаві розпочався півфінал чемпіонату України зі стоклітинкових шашок

Зараз тут грають 3 гросмейстери. Ігор Кірзнер ‑ із Запоріжжя. Цьогоріч тричі був на етапах Кубках світу, увійшов до топ-10 шашкистів.

"Доволі цікава партія у нас проходить, напружена, з тактичними ідеями", - розповів Ігор Кірзнер. Суперниця - майстер спорту Радянського Союзу Ірина Чебукіна з Харкова - наразі змагається в півфіналі з чоловіками. З журналістами не говорить, не хоче відволікатися. Діти, які мають не менше ніж перший розряд, можуть грати з дорослими. Немає обмежень за віком. За цим столом - 13-річні кандидати у майстри спорту - харків'янка і полтавка. Наша Дарина ‑ 5-разова чемпіонка України.

"Цікаво, вона моя суперниця на чемпіонаті України, Європи. Вона мій одноліток. І вона дуже добре грає. Мабуть, буде нічия", - розповіла Дарина Мосієнко.У результаті полтавка Дарина перемогла суперницю.

Партія в середньому триває від 3 до 5 годин. Грають за швейцарською системою, яку використовують тільки в шахах і шашках. Шахисти набирають очки, ніхто не вибуває.  Бо тоді ми не з'ясуємо чемпіона. Як же бути при нічиї.

Саме у Полтаві часто проводять національні першості, зокрема півфінали. "Гоголь грав в шашки, це точно відомо. Бо давайте візьмемо його «Мертві душі», де він гру в шашки описав. Вибачте, а той, хто не вміє грати, як він опише гру в шашки. Котляревський грав в шашки, про парубка проворного. Те ж саме. Ось вам чим Полтава може гордитися", - розповів віце-президент Федерації шашок України Костянтин Балтажи.

Півфінали зі 100-клітинкових шашок закінчаться у понеділок, 23-го липня. Фінали відбудуться наприкінці року. До них потраплять по троє найкращих чоловіків і жінок.