Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Міський голова звинувачує тервиборчком у порушенні закону під час відкликання депутатів

Міський голова звинувачує тервиборчком у порушенні закону під час відкликання депутатів

Полтавський міський голова Олександр Мамай підписує лист-звернення до Центральної виборчої комісії України. Чиновник вбачає порушення процедури відкликання депутатів.  ТВК офіційно зареєстрована в Полтавській міській раді. Міський голова не може зрозуміти, чому територіальна виборча комісія проводить свої засідання в іншому приміщенні – Полтавській ОДА, не пускаючи журналістів, депутатів, міського голову, говорить Олександр Мамай.

На цьому відео – збори прихильників та противників відкликання шістьох депутатів Полтавської міської ради, які відбулися 13 червня.  Присутні реєструються і проходять до зали засідань. Там голосують за відкликання обранців. Затверджують на зборах й ініціативну групу, яка збирала підписи. Протокол передають до територіальної виборчої комісії Полтави.

Спочатку комісія мала проголосувати за порядок денний. Після того, як десятьма голосами або більше затвердиться порядок денний, Ніколаєнко й Ладур мали скласти присягу, потім брати участь у голосуванні. Члени комісії прийняли підписні листи від ініціативної групи – незаконно, говорить Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Голова територіальної виборчої комісії Євген Ніколаєнко говорить: процедуру виконали згідно із законом.  Засідання було проведено. На ньому була складена присяга і моя, й іншого члена комісії. Це була робоча група. Засідання провели, коли були прийняті підписні листи, був прийнятий порядок денний. Було прийняте рішення про перерву для вивчення цих підписних листів. Я зібрав групу членів ТВК, щоб розглянути ці листи в неробочому порядку, каже голова територіальної виборчої комісії Євген Ніколаєнко.

Проблем з перевіркою підписів не було, каже депутат Полтавської міської ради та член ініціативної групи Олександр Шамота. Говорити про те, що підписи зібрані неправильно, або їх недостатньо. Це не так. 1729 – мінімальна кількість. Ми зібрали 2600 - на половину більше. У терміни,які необхідно, ми подали всі ці підписи і документи до ТВК. Комісія їх розглянула, каже депутат Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Процедуру відкликання депутатів порушено. Законних підстав для цього немає, говорить секретарка Полтавської міської ради Оксана Деркач.

Порушення Конституції, визначеної судом, невідвідування сесій і комісій, не спілкування з мешканцями, не звітування, не донесення інформації до мешканців, не вирішення їхніх питань і не виконання програми, з якою ми йшли на вибори. Я вважаю, що не підлягаю під відкликання, розповідає секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

Нагадаємо, серед депутатів, за відкликання яких збирали підписи, – Оксана Деркач, Тимофій Гайовий, Володимир Корнійчук, Іван Діденко, Ярослав Мартинюк та Світлана Бондарєва.