Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

На Полтавщині атовці судяться з агрофірмою

На Полтавщині атовці судяться з агрофірмою

З 2008-ого до 2016-ого на цьому полі агропідприємство «Щедрий лан» вирощувало зернові культури. Очолював фірму – Вадим Москалець. Після його смерті фірму успадкувала дружина. Однак право на подальшу оренду земель Віра Москалець не отримала.

У її чоловіка був договір на оренду землі. В якому було чітко прописано, що він не може успадковуватися і що смерть орендаря є причина розірвання договору. Договір відповідно до цих умов був розірваний, говорить Тарас Лелюх, учасник бойових дій.

Рік тому, у березні 2017-го, землю закріпили за учасниками бойових дій.

Цитата: У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»вказано, що учасникам бойових дій надається першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і горОдництва. А саме, для ведення власного сільського господарства атовці  можуть отримати до 2 гектарів землі.

50 гектарів розділили між 25-ма учасниками бойових дій. Вони її приватизували та почали обробляти.

У нас є зареєстроване право власності учасників бойових дій. Є зареєстровані договори оренди з нами і нашою фірмою, каже Тарас Лелюх, учасник бойових дій.

Востаннє представники агрофірми «Щедрий лан» засіювали поле у квітні цього року. Зробили це, щоб зберегти якість ґрунту, каже представниця  господарства Вікторія Московець.

На даний момент нашим господарством засіяно 20-ть гектарів пшениці. Вона досі не змолочена. І можливо, якщо не буде прийняте якесь рішення, цей урожай буде втрачено для всіх. Ми б хотіли його зберегти, говорить Вікторія Московець, членкиня фермерського господарства «Щедрий лан». 

Я готова скласти договір суборенди з «Деметроагрогруп»і сплачувати учасникам АТО орендну плату. Ще раз говорю, я не претендую на власність. Тільки на оренду цієї земельної ділянки. Іншої землі в нас немає. Це для нас засіб дляіснування, каже Віра Московець, голова фермерського господарства «Щедрий лан»

Атовці здавати в оренду свої землі не хочуть. А дії нової господарки вважають незаконними.

Ось ось ця особа незаконно заїжджає і проводить польові роботи. Цим вона перешкоджає нашій господарчій діяльності і позбавляє можливості учасників бойових дій отримати кошти. Ось такими методами, через суд, вона хоче ініціювати процедуру скасування права власності учасників бойових дій на землю, говорить Тарас Лелюх, учасник бойових дій та представник атовців

Щоб продовжувати орендувати цю землю, власниця агропідприємства подала позов до суду. Жінка хоче прибрати з договору, який укладав її чоловік, однин пункт: «якщо орендар помирає – договір розривається».