Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві протестували проти жорстокого поводження з тваринами

У Полтаві протестували проти жорстокого поводження з тваринами

Україно, не вбивай! Миколаїв. Ми підтримуємо вас!

У парку біля міської ради зібралися волонтери та представники зоозахисних організацій міста. Вони прийшли підтримати акцію протесту миколаївських колег проти вбивства безпритульних тварин. «Я люблю тваринок і я проти жорстокості над ними», - говорить  учасниця акції протесту Діана Кисла.

16 липня на миколаївському комунальному підприємстві «Центр захисту тварин» вперше за період існування провели евтаназію. Приспали понад 70 собак. «За інформацією волонтерів, в комунальному підприємстві перебувало близько ста п’ятдесяти тварин. Вони були всі стерилізовані,вакциновані та  з чіпами. З яких причин відбулося вбивство ми не знаємо. Наче б тварин приспали. Але тварина в адреналіні не може спати. Їх живцем спалили в миколаївському крематорії», - говорить засновниця ГО «Барбоскіни» Марія Паршин.

Полтавські зоозахисники, які зібралися у парку, вимагають: «Гуманне  вирішення цієї ситуації: стерилізація  всіх тварин, жодної евтаназії, а тим більше спалення живцем тварин. Попередити на майбутнє стосовно того, що всі зооволонтери можуть швидко об’єднатися і дати велику підтримку для вирішення цих питань», - розповідає волонтерка ГО «Барбоскіни» Юлія Матлаш.

Пані Наталія має три собаки. З однією з них жінка прийшла на акцію протесту. «Ця, мабуть, господарям не сподобалася, бо в неї неправильний окрас. Щойно йшла і бачила викинутих кошенят. Я не розумію, як не болить серце у людей, коли вони це роблять. Я не розумію, які здатні викинути живу тваринку на вулицю», каже  учасниця акції протесту Наталія Букко.

 За жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Телефоном повідомив речник Нацполіції у Полтавській області Юрія Сулаєв.  «Особи караються арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років. Якщо дії вчинені в присутності неповнолітніх чи малолітніх дітей, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років», - розповів  речник Нацполіції у Полтавській області Юрія Сулаєв.

За словами Юрія Сулаєва, протягом останніх двох років  на Полтавщині відкрили три кримінальні провадження щодо жорстокого поводження з тваринами: у Глобинському районі, містах Горішні Плавні та Кременчук.