Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Карлівці відбувся суд по справі агрофірми «Щедрий лан»

У Карлівці відбувся суд по справі агрофірми «Щедрий лан»

Карлівка. Адміністративний суд. Тут розглядають справу керівниці агрофірми «Щедрий лан». Віра Московець подала до суду, щоб визнати недійсним пункт № 39, який у договорі оренди землі. У ньому вказано: 

Право на земельну ділянку у разі смерті фізичної особи-орендаря, засудження, обмеження її дієздатності, за рішенням суду – не переходить її спадкоємці, каже Віра Московець, голова фермерського господарства «Щедрий лан».

Договір у 2008-му році підписав чоловік Віри Московець з місцевою районною адміністрацією. Дана ділянка була надана в оренду, або суборенду для створення і ведення фермерського господарства. Один закон передбачає, що фермерське господарство успадковується цілісним майновим комплексом, тому що воно без землі не може існувати, говорять Віра та Віторія Московець, представниці фермерського господарства «Щедрий лан»

Через цей пункт Віра Московець успадкувала агрофірму без оренди землі. Ділянку ж віддали атовцям для ведення сільського господарства. Військовий Тарас Лелюх говорить, цей позов є спробою забрати у бійців їхні земельні ділянки. Прибрати пункт із розірваного договору – це абсурд. І якщо вона зможе це зробити, то десятки тисяч людей, які захочуть зараз скасувати права власності в атовців та інших громадян, зможуть подавати позови і зроблять хаос в земельній сфері України, каже Тарас Лелюх, учасник бойових дій. 

Первісний позов Москалець повністю побудований на земельній ділянці. Не на пункті договору, говорить Кумечко Марина, адвокат та дружина учасника бойових дій. 

У позові до суді позивачка вказала:

Ілона Лизенко, суддя Карлівського районного суду: Вважає, що цим пунктом договору порушується її право, як спадкоємиці і орендаря. Адже вона успадкувала фермерське господарство та має право продовжити користуватися землею на правах оренди.

На попередньому засіданні суддя відмовила учасникам бойових дій  у закритті справи. На цьому - долучила їх, як  третю сторону. Засідання перенесли на третє серпня.