Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На проект консервації Кадетського корпусу у Полтаві виділили 1,5 мільйона

На проект консервації Кадетського корпусу у Полтаві виділили 1,5 мільйона

Обвалена цегла та зруйновані стіни у місцях, де протікає дах. Такий вигляд нині має будівля Кадетського корпусу. Без скла, але із решітками. Вікна та двері будівлі колишнього Кадетського корпусу закриті ґратами. Зі сторони фасаду потрапити усередину не можна.

Із іншого боку – паркан. Його встановлювали полтавці, а також заварювали вікна. Працював і Борис Тристанов. Ми рахували, що встановили 37 решіток. Ніби тримається поки що. Пан Борис говорить: тут працювало приблизно двадцятеро людей дві суботи поспіль. Ухвалили рішення, що буде перекритий вхід з вулиці парканом. Тоді з’явилась можливість зняти у дворі решітки і заварити вікна з фасаду.

Через вікна видно купи непотребу, обмальовані та облущені стіни.  Ми бачимо, як від вологи, розмерзання крапельок вологи в осінньо-зимовий період, як оця фарба починає відлущуватися.  За словами архітектора Артура Арояна, консервація для Кадетського – це відновлення даху, закриття вікон і дверей, встановлення огорожі та охорони.

Головне зараз, щоб волога, яка потім розмерзається, щоб це не потрапляло на дах, на відкриті поверхні стін, які без даху там. До листопада, у крайньому випадку до морозів, треба дах зробити, говорить Артур Ароян

На сесії міськради 20 липня депутати разом із міським головою вирішили:  на розробку проекту консервування Кадетського спрямують півтора мільйона гривень.  Якщо проект буде робитися місяць, то через місяць ми оголосимо торги. Торги триватимуть іще місяць. Тобто, якщо все нормально, можливо в кінці вересня – на початку жовтня прийде якась структура, яка виграє тендер і розпочне роботи, каже Олександр Мамай.

Про те, що далі може бути із будівлею, розповідає ініціатор проекту консервування Кадетського корпусу Юліан Матвійчук. До наступного літа ми його повністю законсервуємо. А далі: або Міністерство юстиції, як обіцяло, візьме на баланс будівлю, або судова адміністрація, яка хотіла всі суди туди загнати, або призначаємо адміністратора, в оренду здаємо приміщення.

Нагадаю, будівлю передали на баланс міського управління житлово-комунального господарства у кінці травня. Кадетський корпус у Полтаві звели 1840-го року.