Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві мешканці будинку через небезпеку хочуть встановити «лежачих поліцейських»

У Полтаві мешканці будинку через небезпеку хочуть встановити «лежачих поліцейських»

Це будинок на Івана Мазепи, 42. Мама трьох дітей Тетяна Музикант  каже: малечу без нагляду у дворі не лишає.  «У нашому дворі поклали хороший асфальт й ми цьому раді. Але проблема в тому, що тепер двір став проїжджою частиною для машин. Автівки летять з великою швидкістю. І коли діти катаються на велосипеді чи граючись,вибігають на дорогу, ми не завжди встигаємо вчасно підбігти до них,коли їде машина»,  – розповідає мешканка будинку Тетяна Музикант.

Мешканець будинку Роман Соколов розповідає: через двір їздять таксисти й покупці із сусіднього ринку. Місцеві жителі хочуть встановити пристрій для зниження швидкості транспорту. «Хочемо встановити три «лежачих поліцейських» на в’їзді до двору , посередині та в кінці» «Ми можемо самі зібрати із нашого будинку гроші й встановити за власні кошти»,  – говорить мешканець будинку Роман Соколов.

Жителі будинку зверталися до житлово-експлуатаційної організації, щоб у дворі встановили «лежачих поліцейських».  «Мене відправляли із кабінету до кабінету. Повідомили, що інформацією ніякою не володіють й сказали, що комунальники цим питанням не займаються й нічим нам допомогти не можуть», – каже мешканка будинку Марина Соколова.

Речниця патрульної поліції області розповіла: для встановлення «лежачих поліцейських» місцева влада має розробити схеми на встановлення цих приладів для зменшення швидкості транспорту. «Місцевим мешканцям потрібно звернутися до управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради із проханням або заявою щодо встановлення на небезпечному, на їхню думку, відрізку дороги пристрій для зменшення швидкості руху», – речниця патрульної поліції Наталія Ширіпова.

У відповіді на інформаційний запит нас повідомили: управління житлово-комунального господарства не розробляє документи щодо встановлення «лежачих поліцейських» на дворових проїздах багатоквартирних будинків.

«У житловій зоні забороняється транзитний рух транспортних засобів та рух вантажних автомобілів (крім тих, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у цій зоні, а також транспортні  засоби, що належать громадянам, які проживають у цій зоні). Правила дорожнього руху зазначають, якщо до об’єктів, розташованих у житловій зоні є інші під’їзди, водії повинні користуватися лише ними. Враховуючи вищевикладене, встановлення пристроїв для примусового зниження швидкості транспортних засобів на дворових проїздах житлових будинків є недоцільним». Начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельнік

Нагадаємо, за правилами дорожнього руху, у житлових і пішохідних зонах швидкість транспорту не повинна перевищувати 20 км/год.