Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Нові знахідки Більського городища

Нові знахідки Більського городища

 У цій частині Більського Городища над розкопками працюють близько 5 людей. Нині досліджують дитячі поховання. Євгенія Демчук із Кракова  в археологічних пошуках на Котелевщині - другий рік. У цьому місці  знайшли скелет дитини скіфських часів.  «У загальному ми не сподівалися знайти тут захоронення, очікували чогось іншого, ми зробили геомагнетичне дослідження і сподівалися на поселення»  - розповіла археолог з Кракова Євгенія Демчук

Поряд -  ще одне захоронення. Його досліджують  майбутні археологи з Києва. Крім скелету, знайшли прикраси.  «Ми виявили пастові бусини  з непрозорого скла з великим вмістом піску. Які свідчать про те , що на цього покійника було вдягнено намисто, тобто можливо – це була жіночка», - розповіла  студентка Київського національного  університету культури та мистецтв Софія Ржевуська

Андрій Беліменко приїхав із Харкова, щоб взяти участь в експедиції. Молодий аспірант у Більську  працює другий рік. Що було на цьому місці, поки що не знає.  «Існує кілька версій, одна з них, що це було житло, інша, що це господарча яма, третя, може якесь захоронення. А може, але це неймовірно рів кургану», - розповів Андрій Беліменко. 

 А це нове археологічне відкриття Більського городища. Скіфське поселення розкопали на початку червня. Тут археологи знайшли рештки посуду та попіл. 

Ця територія була заселена в третій чверті шостого сторіччя до нашої ери. Набагато років пізніше, ніж західне укріплення. Воно найстаріше. І саме це був період розквіту на Більському Городищі. 

На розкопках  у Більську працюють археологи з Кракова, Києва, Харкова, Львова та Полтави. Всі вони учасники 4 Міжнародної літньої археологічної школи. Поки що розкопали вал скіфських часів. 

Ми там ще плануємо, щось досліджувати – це секрет. Ми не можемо залишити об’єкт не дослідженим тому сезон може завершитися в грудні.

Нині археологічна  експедиція   досліджує некрополі скіфського поселення . Нагадаю, Більське городище - поселення скіфських часів. Його площа понад п'ять тисяч гектарів.