Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві з`явилася станція для велоСТО

У Полтаві з`явилася станція для велоСТО

У полтавця Віталія спав ланцюг з велосипеда. Ремонтує свій транспорт на вуличній станції техобслуговування для велосипедів. Про неї, каже, дізнався із соціальних мереж.

Не вистачає лише насоса. «Для екстрених ситуацій така річ потрібна. На велосипеді може будь-що трапитися. То колесо пробєш, то ще щось трапиться. Допомагає, якщо немає необхідного інструменту із собою», - розповідає велосипедист Віталій Павлов. 

Станція техобслуговування обладнана інструментами для велосипедистів. «Різні викрутки різних діаметрів, ключі,  щіточка вже брудненька. Хтось нею вже щось робив»,-  розповідає авторка проекту «Полтава велосипедна» Ірина Садовнікова.

Ініціаторка встановлення  велоСТО  у місті – полтавка  Ірина Садовнікова. Її проект «Полтава велосипедна» - переможець міського Бюджету участі 2016-го року. Так ви можете  підвісити велосипед.  «Я бачила такі речі за кордоном та в інших містах України. Мені здалося, що це може бути корисна штука для велосипедистів, які або забули, або не взяли якогось інструменту із собою. Станція  вуличного техобслуговування існує для того, щоб ви змогли відремонтувати незначні поломки, які сталися у місті», - каже авторка проекту «Полтава велосипедна» Ірина Садовнікова.

Проект також включає встановлення у місті тридцяти трьох велопарковок біля закладів соціальної інфраструктури. Загальна його вартість – 120 тисяч гривень.Його почали реалізовувати через два роки після затвердження.

Дуже велика проблема не тільки в нашому місті, але в інших пов’язана з підрядними організаціями, які виконують роботи. «На 2018 –й рік у нас змінилося все: сума на оплату праці, і сама оплата праці, і всі норми. Підрядник, який реалізовує цей проект,  виконав за кошти 2017-го року»,-  розповідає фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк.

Запропонувати власний проект на участь у цьогорічному конкурсі можна до 31 –го липня. «Це можуть бути облаштування територій, парків, скверів, дитячі, спортивні майданчики. Це можуть бути фестивалі» - говорить  ініціаторка  програми «Бюджет участі» Оксана Деркач.