Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Полтавець колекціонує телефони

Полтавець колекціонує телефони

Один із перших своїх телефонів Валерій Полтавець придбав на аукціоні. «Цей телефон називався директорським. Він у роздрібній торгівлі не продавався. Його видавали на організації, бази, великі магазини. Стояли у директорів у кабінетах»,-  говорить колекціонер дискових телефонів Валерій Полтавець.

У колекції пана Валерія є авторські телефони. «Чоловік робив його своїми руками. Він скопіював його з того, що у Леніна в кабінеті стояв. Він схему намалював. Тут ручки,  трубки старих часів», - розповідає колекціонер дискових телефонів Валерій Полтавець.

Найдорожчі в колекції Валерія – корабельні апарати зв’язку. «Якщо судно залишиться без електрики, то з нього можна подзвонити. Спеціальний генератор. Трубка серйозна. Можна говорити одному, а слухати двом», - говорить колекціонер дискових телефонів Валерій Полтавець.

У колекції пана Валерія є ексклюзивні телефони – виготовлені на замовлення, а також настінні, воєнні, які використовували у шахтах, службі безпеки та конвойній службі. Колекція налічує близько двохсот засобів зв’язку. Її  чоловік розмістив у себе в кабінеті.

«Де буваю, в якому місті, обов’язково йду на ринок, де продають антикварні, старі речі. В Одесі буваю раз на рік. Пару телефонів щоразу приводжу з кінного ринку», - розповідає колекціонер дискових телефонів Валерій Полтавець.