Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавець Ілля Непийпиво готується до чемпіонату світу з більярду

Полтавець Ілля Непийпиво готується до чемпіонату світу з більярду

На тренування з більярдного спорту Іллю проводить батько.

Щасливо. Гарного тренування тобі.

У більярд Ілля почав грати більше трьох років тому. Прийшов і сказав: «Тато, я хочу грати». Давай щось шукати. Зрозуміло, що у Полтаві спеціалізованої школи немає. Але він сам знайшов: де і з ким буде займатися. Його поведінка та усвідомлення життя змінилося. Більярд сильно мотивує та виховує, говорить Сергій Непийпиво, батько Іллі

Зараз хлопець - чемпіон області з більярдного спорту. Цьогоріч виборов звання чемпіона України. А менше ніж пів року тому Ілля отримав спортивне звання кандидата у майстри спорту. Нині згадує свою першу гру, яка була 2016-ого. Ось перший кубок, який я виграв в своєму житті. На перший турнір я поїхав до Харкова. Там було багато сильних гравців, мене ж ніхто не знав. На той момент, я виграв у триразового чемпіона України Андрія Родіонова. Це була моя перша гучна перемога, говорить Ілля Непийпиво, чемпіон України з більярдного спорту.

Тут Ілля тренується щонайменше по три години на день. Хлопець каже: цей зал став для нього другою домівкою. Шукаю центр, перед тим, як прицілюватися. Дивлюся, як бити та уявляю з якою приблизно силою. І потім забиваю шар з постановкою.

Більярд – не дешевий спорт, каже Ілля. Три роки тому його кий коштував 200 доларів. Нині його вартість коливається від сотні до двох тисяч доларів. Це мій перший кий. Він зроблений із якісної деревини – Какоболо. Це якісна, щільна деревина. І граб. Він завжди використовується для виготовлення київ. Він має вагу 736-ть грам. Я впевнений в цьому киї, тому ним і граю, розповідає Ілля Непийпиво, чемпіон України з більярдного спорту. 

Між тренуваннями Ілля вивчає теорію прицілювання в більярді. Переглядає відео із своїх останніх змагань. Хлопець готується до чемпіонату світу, який відбудеться 6-го серпня у Молдові. Триватиме він чотири дні. Свої сили спортсмен випробує у віковій категорії «юніор». Більярд – це гра характерів. Тобто, хто сильніший, той і перемагає. Якщо рівень різний, там звичайно велике значення має техніка виконання. Але якщо гравці приблизно рівні, перемагає той у кого була кращою психологічна готовність, каже Олексій Одарюк, тренер Іллі.

Найважливіше – це підтримка батьків. Ми його підтримуємо і завжди готові підставити своє надійне плече. Повірте, це має велике значення для перемоги, каже Сергій Непийпиво, батько Іллі.