Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Три медалі чемпіонату світу привезли додому веслувальники з Полтавщини

Три медалі чемпіонату світу привезли додому веслувальники з Полтавщини

3 з 4 нагород від українців на чемпіонаті світу з веслування - на рахунку спортсменів, які представляють Полтавщину. Каноїст Павло Алтухов став бронзовим призером, фінішував третім на олімпійській дистанції 1000 м.  - «Алтухов, я вважаю виступив максимально, хоча міг посісти і друге місце», - прокоментував бронзову медаль свого підопічного заслужений тренер України Микола Мацапура.

У другий день змагань ближче всього до п'єдесталу - на 5-му місті – полтавка Діана Свиридова у складі байдарки-четвірки та каноїстка Людмила Лузан. Чотириразова чемпіонка Європи свій статус у світі не підтвердила, бо перед змаганнями захворіла.- «Лікувалася тут,щось незрозуміло, чи то бронхи, чи запалення серйозніше, по суті вона 2 тижні не тренувалася», - розповів Микола Мацапура.

Дворазовий чемпіон Європи Олег Кухарик, який виступає за Горішні Плавні, на олімпійській дистанції 1000 м фінішував шостим. - «За вітром так краще йде, аніж проти вітру. Можливо, що ще молодий, мало досвіду. 6 иісце це високий результат. Поки що», - вважає Микола Мацапура.

Олег Кухарик реабілітувався за день - два заїзди - дві медалі. На 500 метрах у «байдарці-четвірці» здобув «бронзу» та на своєму човні став найкращим у світі. Тоді випередив суперника на хвилину і захистив свій титул діючого чемпіона. - «Виходить так, що третій рік поспіль у півфіналах показую найкращий час. Тобто там де я - лідер. А от у фінальних заїздах роздуває інший вітер, зустрічний і психологічно давить на мене. Після цих змаганнь я знаю над чим ще більше працюватиму», - прокоментував свою поразку Олег Кухарик. Єдине «золото» для України здобув Олег Кухарик. 

- «А загалом виступ збірної вважаю надзвичайно слабким», - вважає Микола Мацапура.