Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Інспекція пасажирських автобусів: розбите скло та непридатні вогнегасники

Інспекція пасажирських автобусів: розбите скло та непридатні вогнегасники

Першими на огляд приїхали три автобуси. Цей їздить маршрутом «Полтава-Гадяч». Водій показує вогнегасник, аптечки, які є в автобусі. У комісії - зауваження до стану заднього скла. Пояснює інспектор обласного управління патрульної поліції Тарас Полтавець: «Великий автобус МАЗ. У нього ззаду повністю тріснуте скло, яке тримається на плівці. Він не відповідає ні державним стандартам України, ні правилам дорожнього руху».

Цей водії їздить маршрутом «Полтава - Котельва». Каже: транспорт здебільшого ламається через погані дороги.  «Хорошої дороги метрів сто проїхав, потім кілька кілометрів їдиш по бездоріжжю. Потім знову так само. Дорога в незадовільному стані зовсім.  Найбільше страждають колеса, шина. Розбивається ходова частина автомобіля», – каже водій Олексій Рудяга.

До стану «Рути», якою керує Олексій на огляді зауважень не було. Протягом двох годин інспекція перевірила дев'ять автобусів. «Документи у водіїв перевіряли. Візуально ми перевіряли наявність сидіння пасажирських. Аварійні виходи, що були у справному стані. Стан шин, щоб був однаковий малюнок протектора. Шини не зношені. Також перевіряли комплектацію автобуса: аптечки, вогнегасники, знаки аварійної зупинки», - каже Тарас Полтавець.

У двох автобусів були аптечки та вогнегасники, термін придатності яких закінчився. Чи допускати до конкурсу транспорт, до якого були зауваження, вирішить конкурсний комітет. В.о. начальника обласного управління інфраструктури Сергій Марчишинець пояснив: «Об’єкти конкурсу – це маршрути. І 26 перевізників подали свої заявки. Всього до огляду по території області планується 35 транспортних засобів. 15 з них обстежать на майданчику біля облдержадміністрації.  Ті маршрути, протяжність яких понад 50 км делеговано право проводити як районам, так і новоствореним ОТГ».

Конкурс з перевезення пасажирів на міжміські маршрути області відбудеться чотирнадцятого серпня.