Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

На Полтавщині почала цвісти амброзія

На Полтавщині почала цвісти амброзія

Цією стежкою Юлія разом зі своєю семирічною донькою ходить щодня. З обох боків – кущі амброзії.

«З липня по жовтень вона активно цвіте. І коли я йду до зупинки, мені потім дві години важко дихати і дуже свербить обличчя. У нас багато років ніхто не бореться з амброзією. Якраз на цій території у нас палісадник. Рослина розростається далі: на городи і росте біля дворів», – розповідає Юлія Безотосна, яка має алергією на амброзію.

Останні три роки тут амброзію не викошують, каже Юлія і показує, які виросли кущі.  «Ось один із кущів амброзії. Він мені по пояс. Рослина вже починає цвісти та випускати насіння . І вони розлетяться по всіх  Яківцях і не тільки», – говорить жінка.

Алергію на амброзію мають родичі пані Ніни.  «У моєї племінниці алергія на амброзію. Вона зараз дуже страждає через це. Ще в онуки моєї алергія на цю рослину. Вона взагалі не виходить з дому», – каже жителька Яківців Ніна Чучко.

7 червня підприємство «Декоративні культури» оголосило відкриті торги щодо придбання засобу для боротьби з амброзією. 16 липня аукціон завершився. Переможця не визначили, адже один із учасників оскаржив умови тендеру. Через це, каже директор підприємства, комунальні служби борються з амброзією механічним способом: рослину виривають з коренем та скошують.

Кореспондентка: – А яким чином вибираєте місця, де потрібно виривати амброзію?

Олексій Харченко, директор підприємства  «Декоративні культури»: – У нас є переліки, які свого часу були запропоновані райвиконкомами, виходячи з тих моментів, де або взагалі не проводяться роботи з викошування, або вони проводяться не системно. І в межах наявного фінансування приймається таке рішення, що ось тут ми робимо, а тут уже не робимо.

Алергія на амброзію – спадкова і невиліковна, каже алерголог Лариса Кулик. «Це допомога симптоматична. І вона ні в якому разі не сприяє лікуванню захворювання або не сприяє більш легким проявам симптомів. Все зводиться до того, щоб хворий в період лікування міг спокійно жити», – говорить завідувачка алергологічним відділенням обласної лікарні Лариса Кулик.