Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В Україні почали відключати аналогове телебачення. Полтавщина – чекає.

В Україні почали відключати аналогове телебачення. Полтавщина – чекає.

76-річна Марія Віткіна живе сама. Каже: єдина розрада - старий телевізор. Приймає він кілька аналогових каналів.

«Це мій інформатор, настає день, я включаю його. «Лтава» привітається. І я задоволена», - розповіла Марія Віткіна.  Після відключення аналогового мовлення телевізор пані Марії показуватиме так. У селі Жуки, де проживає жінка, цифрове телебачення є. Грошей на «цифру», каже пенсіонерка, немає. І додає: п’ять років тому писала заяву, аби отримати тюнер безкоштовно.

 «Немає тієї приставки. А скільки вона коштує теж не знаю, але її треба ще вміти підключити,бо є такі випадки… Або телевізор згорить», - каже Марія Віткіна 

Щоб підключитися до цифрового телебачення, потрібне спеціальне обладнання – цифровий приймач. «Налаштовується він просто. В інструкції це прописано. У меню треба вибрати пошук і, натиснувши кнопку, автоматично проходить налаштування», - каже інженер Анатолій Панівський.

Щоб приймати цифровий сигнал, повинно бути відповідне покриття. «У нас є, так звані, білі плями, де і аналог не зовсім показує, і після введення мультиплексів не скрізь досягає цей цифровий сигнал. Наприклад Карлівка», - каже представниця Нацради з питань телерадіомовлення на Полтавщині Лілія Миронович

Звільнені аналогові частоти зможуть зайняти мобільні оператори, наприклад, щоб покрити села швидкісним інтернетом. «Цифрове мовлення, воно кращої якості. Навіть антена, яка стоїть у кімнаті, вона дає близько 30 каналів в гарній якості» , - каже менеджер Полтавської філії суспільного мовлення Євген Сердюк.

31 серпня аналогове мовлення відключать і на Полтавщині. Деякі глядачі зможуть дивитися телевізор через стару антену.  «Це компанії, які не мають цифрової ліцензії.  Ще залишаються всі канали суспільного мовлення.  Але поки що урядової постанови, яка це регламентує - не видано», -  каже менеджер Полтавської філії суспільного мовлення Євген Сердюк.   

Київщина та Кіровоградщина з 1 серпня – на цифровому мовленні.