Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

До Полтави з’їхалися пасічники з районів

До Полтави з’їхалися пасічники з районів

Бджільництвом Петро Деркач із Абазівки Полтавського району займається п’ятдесят років. У його пасіці більше ста вуликів. На свято меду вісімдесятирічний чоловік приїхав разом із родиною.

"Якщо справу любити, з нею ніколи не розлучишся. Я люблю бджіл, вони встають дуже рано і до ночі трудяться. А я, разом з ними кочую. Сплю між бджолами - у павільйонах. Інколи кусають. Ставлять мене на місце, щоб я не спав", - говорить Петро Деркач

Невістка бджоляра – Наталія показує травневий мед. Кілограм такого коштує 150-т гривень і вище.

"Його ми збирали у пасіці на колесах. Ми з нею кочуємо, вона стоїть біля лісу. Це ми збирали, як розцвіла акація. А другий мед, він, трішки відрізняється. Він жовтіший, тому що із соняшника", - розповідає продавчиня меду Наталія Деркач. 

Такий мед - найдешевший на ярмарку. Його ціна - від 110-ти гривень за літрову банку. Для пенсіонерки Валентини це дорого.

"Звичайно, при такій пенсії – це вагомо. Але купувати треба, як би не було важко. Для дітей, для хворих людей та пенсіонерів обов’язково", - говорить Валентина Машковська 

Наталія прийшла на ярмарок, щоб обрати мед. Куштує різні. Купити вирішує із глоду, ціна якого  від 150-ти гривень.

Наталія Сем’янівська, прийшла за медом: 

- Звичайно, подорожчав у порівнянні з минулим роком,але не суттєво. - На скільки приблизно? - У минулому році я брала по 110. То зараз 150. Але ж пасічникам теж не легко. Зараз все дорожчає.

Маргарита прийшла на свято по гречаний мед.

 "Його майже ні в кого немає. Взагалі, гречаний мед дуже гарний. З ним можна робити смачний медовик", розповідає  полтавка Маргарита Новохацька

Найдорожчий - мед із акації -  від двохсот гривень за кілограм. На святі меду представляють різну продукцію: від їжі до мила.

Полтавщина - лідер із виробництва меду, каже директор обласного  Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

"У нас в області 145 тисяч бджолиних сімей. Якщо брати по Україні – це п’ять відсотків від загалу. А пасічників, по моїм підрахункам, на Полтавщині 3 тисячі", -  каже Сергій Фролов, директор обласного Департаменту агропромислового розвитку.

За словами Сергія Фролова, Полтавщина щороку виробляє більше тисячі тонн меду.