Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Полтаві пошкодили історичний фасад будівлі заради нової вітрини магазину

У Полтаві пошкодили історичний фасад будівлі заради нової вітрини магазину

Це чотириповерховий будинок на вулиці Соборності у Полтаві. Його фасад оздоблений у стилі ампір. (84,85, скрін) У цьому нежитловому приміщенні раніше був магазин продовольчих товарів. Його викупили і збираються тут продавати спортивний одяг.

«Після того, як новий власник придбав це нерухоме майно. Він почав ремонтні роботи, не будівельні. Крім того фасад будівлі у плачевному стані. Відсутні фрагменти водостічних труб, розбиті елементи фасаду, то вирішили привести це в порядок», - каже представник власника мережі магазинів Сергій Знаменський.

Сергій Знаменський показує документи на магазин. Зокрема, графічні матеріали для опорядження фасаду. Тут вказані будівництво пандусу і часткова реставрація – відновлення штукатурки та фарбування фасаду.

«Наслідуючи фірмовий стиль своїх магазинів вони роблять скляну вітрину. Без втручання в несучі конструкції будівлі. Виноситься на 60 см скляна вітрина», - розповів Сергій Знаменський.

Ось рішення Полтавської міськради 2010 року, де будинок у переліку об’єктів культурної спадщини. Також цей список розміщений на сайті управління культури Полтавського міськвиконкому. 

Начальник управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Ірина Особік говорить: «Він зафіксований в реєстрі пам’яток архітектури місцевого значення щойно виявлених. Цінність цієї споруди саме для Полтави полягає в тому, що це одна із небагатьох споруд, які збереглися в її первісному вигляді періоду сталінської архітектури. Таких споруд у нас в Полтаві небагато».

Ірина Особік говорить: будь-які роботи на пам’ятках культурної спадщини потрібно розглядати на спеціальній консультаційній раді та отримати погодження.

«В даному випадку – органу обласного підпорядкування, тобто департаменту культури ОДА. Ніякі проектні пропозиції, проекти або просто повідомлення щодо ремонтних, реставраційних або реноваційних робіт ми не розглядали», - повідомила Ірина Особік.

Графічні матеріали розглянули в управлінні з питань містобудування та архітектури міськвиконкому. Власник магазину отримав таку відповідь з підписом головного архітектора міста.

А це полтавка Лариса Клименко. Вона проти того, щоб власник змінював вигляд фасаду. Прийшла до місця забудови із плакатом.  Просить перехожих бути небайдужими до пам’яток міста.

«Рулять автомобілем, а куди він приїде і що це буде нікого не цікавить. Після нас хоч потоп. Ви розумієте, немає у нас, чим гордитися», - пояснила Лариса Клименко.

«Немає ні реєстрового номеру, ні паспорта цього об’єкту. Якщо подивитися на фасад, то русти різнокольорові. Далі ми бачимо радянську символіку – серп і молот. Мені взагалі не зрозуміло, в чому прецедент», - каже представник власника мережі магазинів Сергій Знаменський.

Раніше у цьому приміщенні був магазин продовольчих товарів, який мав такий вигляд. Мережа спортивного одягу купила його у червні цьогоріч.