Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Миргороді за рік тричі ремонтували «розумні зупинки»

У Миргороді за рік тричі ремонтували «розумні зупинки»

Центральна вулиця Миргорода. На ній – «розумна зупинка». Таких у місті дві. Біля цієї зупинки можна безкоштовно скористатися Інтернетом через вай-фай, а також зарядити телефон. А ось тут інформація про прибуття громадського транспорту.

«Підходиш, подивився, скільки – одна, чотири хвилини. І ти вже собі плануєш, наприклад, чи тобі зайти в магазин, чи кудись пройтися. Чи за три хвилинки встигнеш. Стосовно підзарядки, діти користувалися. В мене є старший син, то він був дуже здивований. Приємно, що можна підзарядити телефон так, як у європейських містах», – каже місцева жителька Людмила Йовенко.

«Кожна машина в рамках реалізації цього проекту була обладнана GPS-трекерами. Інформація про рух транспортного засобу передається одночасно і в програму дозору. І одночасно така ж інформація висвітлюється на наших розумних зупинках», – говорить начальник міського відділу економічного прогнозування Оксана Голуб. І додає:

«Саме так виглядає програма «Дозор-сіті». В ній бачимо усі наші автобусні маршрути, їхні номерні знаки. І адресу, де саме перебуває транспортний засіб».

Чекає транспорту миргородець Василь. Двох таких зупинок у місті, каже, мало.

«Саме на цій всього вистачає, а ось навпроти… Там звичайна», – говорить Василь Толстих.

А це – Олександра Зінченко. Інформацією електронного табло не користується. Каже:

«Іноді неправильно, іноді пише, що через три хвилини, а прибуває зараз. Іноді пише, що вже поїхала, а її немає. Якось не користуюсь. Ось ці вай-фай і підзарядки також. Підзарядка не завжди заряджає», - говорить жителька Миргорода Олександра Зінченко

За рік роботи двох таких зупинок та чотирьох електронних табло їх ремонтували тричі, каже начальник комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександр Онищенко:

«Виламують USB-порти, забризкують фарбою було. І один раз після грози вийшло зі строю електронне обладнання. Було замінено деякі блоки. В даному випадку було найзатратніше, коли вийшло зі строю обладнання».

«На реалізацію цих двох зупинок, GPS-трекерів і чотирьох табло було використано 834 тисячі гривень. 55% із них надали нам грантових коштів ПРООН, 45% – це були кошти міського бюджету», – розповіла начальник міського відділу муніципальних ініціатив Тетяна Усик.

Нагадаємо, такі зупинки у Миргороді працюють із 2017-го року.