Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Гарячу воду на все літо вимкнули у мікрорайоні «Інститут зв’язку»

Гарячу воду на все літо вимкнули у мікрорайоні «Інститут зв’язку»

Жителька мікрорайону Інститут зв’язку Людмила Чуб розповідає: з початку літа у її будинку відключена гаряча вода:

«Я в цьому році зробила чотири операції. Мені взагалі не можна нічого важкого підіймати. А тягаю оці каструлі. Навіть любисток кидаю, щоб пахучіше було», -  каже Людмила Чуб

Третій місяць Людмила Чуб гріє воду на газовій плиті. Із крану у її квартирі ллється лише холодна. Як і в інших жителів  багатоповерхівки провулку Заячий, 3.

«У нашому будинку 138 квартир і мешканців приблизно 385, до 400. З початку літа гарячої води зовсім немає. Мікрорайон Інституту зв’язку. Тут 16 будинків багатоквартирних, які підпорядковуються Турбомеханічному заводу і вони залежать від котельні цього заводу», - розповідає голова правління ОСББ «Сонячне, 16» Людмила Горбань.

А ці жителі мікрорайону розповідають: хочуть, щоб їм якнайшвидше увімкнули гарячу воду. Ольга Скуб каже:

"Вони обіцяли 18-го червня включити нам гарячу воду. Нібито виключили її для профілактики. Тоді розміщують оголошення, що дадуть її пізніше, бо зламалося якесь вартісне обладнання. Ми все літо без води, ми втомилися і змучилися гріти цю воду."

На дверях під’їздів висять оголошення про те, що гаряче водопостачання буде на початку вересня. А це котельня, де підігрівають воду для мікрорайону. Нині вона не працює. Головний інженер заводу говорить: спочатку її вимкнули для профілактики мереж.

«Під час планової профілактики, яка тривала місяць, виявили несправність газової горілки. Виробник деталі – Німеччина. У проекті зазначена саме така горілка і замінити ми її можемо тільки такою», - розповів головний інженер Полтавського турбомеханічного заводу Сергій Твердохліб

Сергій Твердохліб пояснює: далі була затримка через тендер і пошук дев’яноста двох тисяч гривень, щоб купити деталь.

«Ми змушені були шукати гроші для стовідсоткової передоплати. По-іншому, Німеччина з нами не працює. Для нас це серйозні гроші, бо маємо заборгованість державного бюджету перед нами  8 млн триста шістдесят п’ять тисяч гривень, заборгованість жителів мікрорайону – 1 млн 576 тис грн, державний установ – 797 тисяч», - каже головний інженер Сергій Твердохліб.

За словами головного інженера, ці жителі отримають гаряче водопостачання не раніше, аніж на початку вересня.

«Хіба що на п’ять-сім днів раніше зможемо відновити постачання. Все залежить від поставки. Десь першого вересня деталь буде на митниці. Беремо проміжок на розмитнення», - розповів Сергій Твердохліб.

Гаряче водопостачання до квартир цих жителів вимкнули двадцять дев’ятого травня. За словами Людмили Горбань, проблеми із гарячою водою виникають третє літо поспіль.