Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Учасники велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» побували у Полтаві

Учасники велопробігу «Бачу! Можу! Допоможу!» побували у Полтаві

На Театральній площі  - учасники всеукраїнського велопробігу. Серед них - люди із порушеннями зору. Подорожують вони на таких тандемах. Керує транспортом зряча людина.

Львів’янин Тарас ЛУчко разом з одеситкою Світланою Кучернюк щороку беруть участь в акції.

"Багато незрячих людей чи люди з інвалідністю закриваються вдома. І вважають, якщо ми не бачимо, то для нас багато обмежень. Я так не вважаю. Я людина, яка може, хоче і буде", - говорить Світлана Кучернюк, учасниця велопробігу.

"Дуже часто ми змінюємо самі тандеми на яких їздимо. Не так,що у нас одна пара – один тандем і ми їдемо усю дорогу з ним", -  говорить Тарас Лучко, співорганізатор велопробігу.

Цей всеукраїнський велопробіг проводять вчетверте.

"Це унікальна можливість подорожувати разом: як людям, які не мають порушень зору, так і людям, які є незрячими. Також надати можливість людям, які бачать світ, проїхатись із заплющеними очима", - говорить Юлія Сачук, співорганізаторка велопробігу.

Зробити це можна за допомогою чорної пов’язки, яку одягає полтавка Валерія Мільченко. Вона у ролі штурмана. Андрій – пілот.

"Це страшно. Наче ти не можеш контролювати нічого. Ти можеш рухатися. Але нічого не бачиш. Це дуже страшно", - каже Валерія Мільченко, долучилася до велопробігу.

"Ми впали. І того ми помінялися. Якщо звикнути до цього, то буде легше", - розповів Андрій Волошин, що долучився до велопробігу.

Проїхалася на тандемі незряча полтавка Наталія Шостак.

"Я дуже давно не каталася на велосипеді. На тандемі, взагалі ніколи не каталася. Мені це було цікаво. Вирішила трохи розім’ятися, розслабитися. Відчути цю швидкість", - каже Наталія Шостак, полтавка.

Ці учасники розпочали веломарафон 5 серпня у Харкові.Фінішувати планують 24 числа у Херсоні.Велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» проводять із 2015-го.