Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Майже шістсот свиней знищили у Миргородському районі через африканську чуму

Майже шістсот свиней знищили у Миргородському районі через африканську чуму

Майже шістсот свиней знищили у Миргородському районі через африканську чуму. Про це повідомив начальник обласного управління Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль. Хворі тварини були в дослідному господарстві імені Декабристів Інституту свинарства та агропромислового виробництва академії наук. Свиней умертвили та спалили у двох відгодівельних комплексах. Понад дві тисячі голів спеціальна районна комісія вирішила залишити.

Перед цим п’ятого серпня, вночі, поліція затримала вантажівку, яка вивозила із господарства майже дев’яносто голів свиней. За словами Геннадія Пікуля, тварини були заражені чумою. Цьогоріч це п’ятий випадок захворювання на африканську чуму свиней, виявлений в області.

"Згідно з інструкцією вони підлягають усі й евтаназії, й спаленню. Районна державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення залишити під наглядом. Але це суперечить діючій інструкції. І суперечить концепції боротьби з африканською чумою свиней. Буде проведена обласна ДНПК, де буде скасоване це рішення", - Геннадій Пікуль, начальник обласного управління Держпродспоживслужби

фото: Еспресо.TV