Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Більше півсотні правоохоронців та активісти: що було до засідання у справі Кернеса

Більше півсотні правоохоронців та активісти: що було до засідання у справі Кернеса

Близько восьмої ранку навколо Київського райсуду розставлені металеві огородження. Тут охороняють територію більше півсотні правоохоронців, серед них і кінологи. Ззовні на вікна судової зали повісили оцю сітку. За півгодини до початку засідання до полтавського суду приїхав броньований кортеж міського голови Харкова. Разом із ним троє адвокатів. Охоронці висаджують Геннадія Кернеса із автівки на інвалідний візок.

Близько п’яти мешканців Харкова і Полтави з’явилися із плакатами біля суду. Чому тримають саме такі зображення у руках, Дмитро Маринін пояснює так:

"Ми знаємо, що тортури і викрадання – це абсолютно закономірно у той час. Кернес повинен бути засуджений. Кернесу повинен бути винесений вирок. Не виправданий. Це наша думка", - каже Дмитро Маринін, приїхав на судове засідання.

На судове засідання з’явився один із потерпілих - Сергій Ряполов. Він повідомив: інший потерпілий Олександр Кутянін не приїхав через роботу. Повідомлення про засідання, каже, отримав за день.

"Учора зранку подзвонив секретар із невідомого номера, який можна розцінити, як дзвінок від чужої людини. У реєстрі видно було, що його внесли не за три дні. Не було можливості правильно всіх процесуально повідомити. Я очікую, що це рішення заангажовано або фінансово, або політично. Як воно буде ухвалене, скоро дізнаємося. Я не очікую якогось правосуддя", - говорить Сергій Ряполов, потерпілий

У квітні 15-го Вищий спеціалізований суд України переніс розгляд справи до Київського райсуду Полтави із Дзержинського райсуду Харкова.