Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві презентували інформаційні таблички

У Полтаві презентували інформаційні таблички

Двадцять дві інформаційні таблички презентували в обласному центрі. Представили їх полтавцям під час пішохідної екскурсії, яку провів архітектор Артур Ароян.

Спаська церква – є унікальним зразком дерев’яної архітектури. Вона була збудована у 1706 році як тимчасова церква.

Над створенням табличок працювали близько року, розповідає краєзнавець Борис Тристанов.

"Ми брали тільки центральну частину міста: від Корпусного парку до Успенського собору. Частина будинків була відкинута на першому етапі, тому що ми не змогли зібрати інформацію достовірну", - Борис Тристанов, краєзнавець, долучився до проекту

Інформація на табличках написана українською та англійською. За тект та ілюстрації відповідала Оксана Бєлявська.

"Інформація мала бути короткою для того, щоб будь-який громадянин зупинився на хвилину. Прочитав, зацікавився і потім по QR-коду зміг знайти більшу інформацію по цьому об’єкту. Намагалися все включити: коли побудований цей об’єкт, які його характеристики, в якому стилі побудований. Також що з ним відбувалося після руйнувань Другої світової війни", - каже Оксана Бєлявська, створювала текстове та ілюстративне наповнення табличок.

Таблички з’явилися поблизу Краєзнавчого музею, пам’ятника Шевченкові, на Свято-Успенському соборі. Ось ця -  біля Полтавського музичного училища.

"Була Воскресенська церква, яка у 1936 році була зруйнована. Це була одна із перших церков Полтави", говорить Борис Тристанов, краєзнавець, долучився до проекту.

 Прочитати коротку інформацію можна про Білу альтанку. Ознайомлюється з написаним полтавка Марина Явтушенко.

"Наприклад, я не знала, що вона називається Ротонда дружби народів. Якось, зазвичай, Біла альтанка та й Біла альтанка. І те, що вона була невеликих розмірів і побудували її після війни уже у більших розмірах. Це було для мене новим", - каже Марина Явтушенко, розглядає таблички

Інформаційні таблички встановили  в обласному центрі за спонсорські кошти. Ініціатор їхнього створення Вадим Ямщиков