Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Баки для роздільного збору сміття з'явилися в полтавському подвір'ї

Баки для роздільного збору сміття з'явилися в полтавському подвір'ї

Любов викидає  кореспонденцію, яку назбирала  за останній тиждень.

"З 1-го дня, коли поставили баки я сортую сміття. Мене це влаштовує. Менше їжі викидати. В цьому нема нічого важкого. Газети окремо, пластик окремо. Скло ще не викидала", -розповідає Любов Зєлєпохіна. Жінка сортує сміття.

Три нових баки для сортування сміття встановили  на вулиці Полюсна, 10. Їх жителі будинку  виграли у рамках проекту «Толока». Баки для роздільного збору  оцинковані та відповідають євростандартам, каже еколог Ольга Макеєва.

"Кожен матеріал, який попадає в ці контейнер повинен бути чистий. Від цього і залежить ціна, яку виставляє підприємство. Воно й буде забирати цю вторсировину. Отвори для того, щоб туди сміття попадало – маленькі, а щоб забирати його - будемо відкривати баки. Згодом встановимо антивандальні замки", - каже еколог Ольга Макеєва.

Цей двір – перший у Полтаві, де з’явилися баки для розподілу сміття.

Їх привезли зі Львова. Ціна одного від семи тисяч гривень.

"А що до пластику відноситься? Пляшки. Їх можна придавити ногою, щоб більше можна наповнгити було. Тут спеціально для бутилок зроблені отвори. Туди можна кидати цілі й биті пляшки", - розповідає мешканець будинку на вул. Полюсна, 10 Леонід Андрюшаєв.

Кожен бак різного кольору. Задля безпеки вони з'єднані між собою таким залізним ланцюгом. Найбільше відходів назбиралося у синьому контейнері, що для паперу. Харчові відходи мешканці будинку викидають  у стандартні сміттєві баки.

"Якщо розділяти те сміття, що вже лежить горами, то відсоток корисних відходів 20. 80-т відсотків вже не можна використати. Якщо  ж розділяти на кухні, там де воно утворюється, то відсоток використання сміття наближається до 90. Тому починати треба з кухні. Тоді гора, яка нас турбує на Макухівці – почне зменшуватися", говорить член плавління ОСББ будинку на вул..Полюсна,10 Людмила Арсірій.

За підрахунками Міністерства екології,  за рік українець  продукує в середньому близько 400 кілограмів сміття та побутових відходів. Наразі в  Україні накопичено 36 мільярдів тонн, з них півтора мільярди – токсичні й небезпечні відходи.