Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Кримінальне провадження щодо Геннадія Кернеса закрили

Кримінальне провадження щодо Геннадія Кернеса закрили

На засіданні - Харківський міський голова Генадій Кернес, його охоронці, обвинувачені у справі, три адвокати сторони захисту. Приїхав потерпілий Сергій Ряполов. Представників прокуратури немає. Суддя Андрій Антонов зачитує ухвалу. У ній йдеться: жоден з прокурорів, яких у справі дев'ятнадцять, не з'явився на дебати.

«Сторона обвинувачення не з’являлася до суду протягом семи засідань. Не повідомивши суд про поважність свого неприбуття. Суд оцінює таку процесуальну поведінку, як бездіяльність», - зачитує Андрій Антонов.

Це відео зняте другого липня, коли мали відбутися дебати. На засідання не прийшли потерпілі та їхні захисники.

«В цей день я був у стоматолога і наступного я б приїхав, якби мені повідомили про засідання. Всі ці сім засідань, про які говорять, вони були одне за одним. Для того, щоб я був присутній, треба мені хоча б повідомити про них», - розповів потерпілий Сергій Ряполов.

За словами Андрія Антонова, прокурорам надсилали судові
повістки, листи та повідомлення. Суддя пояснив: «Грубе порушення закону, а саме – неявка сторони обвинувачення – прокурорів, потерпілих та їхніх представників сім разів на судові дебати, суд визнає, як відмова від обвинувачення. А тому кримінальне провадження підлягає закриттю», - ухвалив суддя.

«Я очікував виправдання. Бо протягом більше ніж трьох років ми тут могли бачити всіх свідків і тих, хто хотів щось довести. Жоден свідок нічого по суті не сказав, доказів не було. І поведінка прокуратури, мені здається, пов’язана з тим, що краще так, аніж виправдання». - прокоментував Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Заступник Генпрокурора України Анжела Стрижевська розповіла: в обласній прокуратурі Полтавщини відкрили провадження щодо постановлення суддею завідомо неправдивого рішення.

"Антонов абсолютно проігнорував клопотання сторони обвинувачення прокурора щодо дослідження певних доказів, так і потерпілих та їхніх представників. І в якомусь незрозумілому темпі почав призначати судові дебати. У суді обвинувачення підтримували двоє прокурорів", каже Анжела Стрижевська.

"Коли відбулося судове засідання останнє і воно було призначене на 2, а потім на 4, були заяви прокурорів, які скерували до суду. Про те, що ми просимо відкласти розклад справи у зв’язку з перебуванням прокурорів на лікарняних", - каже Анжела Стрижевська.

Сторони мають сім днів на апеляцію. Про наміри це зробити повідомили заступник генпрокурора, потерпілий у справі Сергій Ряполов. Геннадія Кернеса та двох його охоронців обвинувачують у викраденні та побитті учасників харківського Євромайдану. Про підозру міському голові оголосили у березні чотирнадцятого. За рік справу передали до суду.