Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

П’ятдесят тонн їстівних равликів відправлять на експорт із Полтавщини цьогоріч

П’ятдесят тонн їстівних равликів відправлять на експорт із Полтавщини цьогоріч

Наталія на фермі равликів працює рік. Жінка показує, як вона визначає, чи достатньо виріс молюск.  «Равлик, у якого мушля ще не закотилася – це значить, що він ще не достиг. А якщо мушля закотилася і тверда – це значить що він вже готовий. Вони вже достигли до того моменту, коли їх збирають і везуть на переробку. Варити, чистити і продавати», - каже Наталія Положишникова, працює на фермерському господарстві «Равлик-2016»

Щодня працівники ферми відбирають готових равликів. Збирають по 8-10 відер. Достигають м’якуни до кінця літа.  «Удень їх немає, тому що вони сплять. Уся активність починається вночі. Як сонце сідає, вони з-під щитів вилазять на них. А так вони весь час живуть під щитами»,- говорить Юлія Корецька, працює на фермерському господарстві «Равлик-2016».

Перед експортом равликів висушують. Після цього вони впадають в  анабіоз. В такому стані їх переправляють мішками закордон. Ось такі вони в нас вилуплюються. У нас є лоточки і в кожному їх до півтори тисячі. (00:18-39) Ось таких маленьких. Одному равлику, щоб він виріс, потрібно від чотирьох до п’яти місяців. Тоді він буде повноцінним і зможе давати ікру», - каже Юлія Корецька, працює на фермерському господарстві «Равлик-2016».

На фермі є кілька видів равликів. Це – «Максима» та «Мюллер».  «Мюллер» – вони менші розміром. М'ясо в них відрізняється від «Максими». В них воно біле, в «Максими» – чорне. Це вважається більшим делікатесом. Воно смачніше. Ось бачите, як піниться. Це йому не подобається, що я взяла його в руки», - розповідає Юлія Корецька, працює на фермерському господарстві «Равлик-2016».

200 грамів равликів виду «Максима» коштують 240-250 гривень. М’якуни ж виду «Мюллер» на 150 гривень дорожчі. Ферму равликів заснували три роки тому. Розводити молюсків починали з однієї тонни. Цьогоріч планують зібрати щонайменше 50 тонн.