Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

На Новосанжарщині для родин учасників бойових дій провели всеукраїнський табір

На Новосанжарщині для родин учасників бойових дій провели всеукраїнський табір

Цей оздоровчий табір - у селищі Нові Санжари. Тут відпочивають діти учасників бойових дій. Стрибають на батутах, малюють і разом із батьками беруть участь у майстер-класах. Плетіння браслетів – один з таких. За кожним столом сидить одна або дві родини. До табору п’ятирічна Софійка разом із мамою приїхала з Кременчука. «Корисно для сім’ї. Перенавантаження розумове, спілкування з новими цікавими людьми. Дуже вражена», -  каже Наталія Дудура, яка приїхала з донькою в оздоровчий табір.

Родина учасника АТО Олега Ткаченка - з Кіровоградщини. «Ми ось плетемо. Вчора малювали. Були на річці – сподобалося. В ліс ходили на прогулянку також.. Для душі спокійно. Що немає такого галасу сильного», - говорить  Олег Ткаченко, який приїхав з родиною до табору. «Чимось зайняті, щось робимо разом. Забувається звичайний побут. Тут щось робиш і відпочиваєш»,- розповідає дружина Олега Ірина Ткаченко.

Учасник АТО Юрій Щербик до табору приїхав з Луцька. Після повернення додому чоловік пише вІрші і тексти до пісень. «Мені хотілося поділитися своїми почуттями, роздумами, емоціями. Це для мене було душевною розрядкою. Воно допомагало мені і друзям. Війна допомогла мені народитися, як родині творчій», - говорить учасник АТО Юрій Щербик.

До новосанжарського табору на відпочинок приїхало близько дванадцяти родин з усієї України.  «Коли боєць повертається з війни, сприймається, що він постраждав, поніс травми: психологічні або фізичні. Але ми забуваємо про дружину, яка весь цей час його шукала. І в чомусь теж має свої психологічні травми. Тому коли ми проводимо ці табори, то запрошуємо не лише ветеранів, але психологи працюють з дружинами ветеранів», -  говорить голова організації «Команда небайдужих» Наталія Гранчак.

 «Чоловіки повертаються і тримають образ як сильних чоловіків: і в родині, і в суспільстві. Їм важко адаптуватися. Війна дає своє, в людини змінюється світогляд, реакції на те, що навколо. Тому дружини мають намагатися їх зрозуміти», - каже Любов Казмірчук, яка надає психологічну підтримку родинам.Табір для родин учасників АТО волонтери громадської організації «Команда небайдужих» зорганізували втретє.