Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

У дворі Полтавського краєзнавчого музею зацвіли гібіскуси

У дворі Полтавського краєзнавчого музею зацвіли гібіскуси

Подвір'я Полтавського краєзнавчого музею. На початку серпня тут 4-й рік поспіль зацвітають гібіскуси. Високі багаторічники мають потужне кореневище, - розповідає Олена Халимон. А квітки живуть один день. «Є, до речі, види, які використовують з лікарською метою, або як харчові, прядильні культури. Зокрема, ті люди, які люблять чай каркаде, його добувають саме з деяких видів гібісків», - каже науковий співробітник краєзнавчого музею Олена Халимон.

Цей яскраво рожевий гібіскус Русанова виведений у післявоєнні роки в Душанбе. Музею його подарували науковці місцевої аграрної академії 4 роки тому. Це гібіскус сирійський. Має білі та ніжно рожеві квітки. Його Батьківщина ‑ Індія та Китай. А сюди цей вид рік тому приніс садівник-любитель. «Гібіскус сирійський є символом Південної Кореї і, до речі, він зображений на гербі країни і навіть на грошовій одиниці в 1 вону. На Батьківщині символізує стійкість нації. Бо одна квітка квітне один  день, але цвітіння розтягнуте на 3 місяці. При чому припадає на найскладнішу пору року, коли спека починається, а потім мусонні дощі. Але він все витримує і настільки гарно квітує», - розповідає науковий співробітник краєзнавчого музею Олена Халимон.

У світі існує близько 300 видів гібіскусів. Олена Халимон каже, українські зими помірного клімату витримують два види. Обидва представлені на подвір'ї Полтавського краєзнавчого музею.