Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сьогодні, 13-го серпня, у світі відзначають день шульги

Сьогодні, 13-го серпня, у світі відзначають день шульги

Сьогодні, 13-го серпня, у світі відзначають день шульги. Усього на Земній кулі близько 11 відсотків ліворуких, каже доктор психологічних наук Інна Лук’янець. Цього дня такі  люди  хочуть привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються. ЗокрЕма, виробників побутових товарів та  дизайнерів до необхідності враховувати зручності ліворуких.  Психолог Інна Лук’янець додає: перенавчати ліворуких дітей  писати правою рукою не варто. Це  може спричинити  психологічні травми.

ІННА КУКУЛЕНКО-ЛУК’ЯНЕЦЬ, ДОКТОР ПСИХОЛОГІЧНИХ НАУК: якщо дитина шульга – хай собі буде, двома руками – хай собі буде. Ні в якому випадку не говорити, не звертати на це увагу, дитина повинна нормально, повноцінно ровиватися. Просто у нашому суспільстві більше усього для праворуких людей, але ліворукі швидко пристосовуються до нових технологій, винаходів які  і розраховані на більшу кількість людей які є  на планеті

ОЛЕГ КУРАШ, ШУЛЬГА: у мене характер не спокійний і не простий. Але, мабуть, усе-таки для мене сильно занадто багато, коли  я сильно обдумую свою поведінку і часто. Дуже часто жалкую і це мене дуже гнітить, я дуже імпульсивний. 

За словами психолога Інни Лук’янець, у деяких професіях ліворукі люди мають переваги. Наприклад,  у грі на музичних інструментах, у таких видах спорту як футбол, бокс, теніс та фехтування. Вперше  день шульги  відзначили у світі 26-ть років тому.